Kuchyně s jiskrou světla

Kuchyň je středobodem každé domácnosti, to je známý fakt. Zdá se vám ta vaše již trochu unavená a přemýšlíte, čím ji znovu oživit? Použijte sílu světla!

Marco Maio, portugalský architekt žijící v Praze je opravdovým odborníkem ve svém oboru a zaměřuje se právě na práci se světlem. Jaké materiály a postupy využívá, aby interiéry rozzářily a dokázaly si udržet pozitivní náboj i ve chvílích, kdy skrze okno slunce nesvítí?

  • Save

Zdroj: technistone.com

Barvy, intenzita a tvar světla definují nemateriální oblasti místnosti, které ovlivňují pocity, emoce a citlivost člověka.

Majitelé bytu se rozhodli zrekonstruovat stávající kuchyni a toužili po jasnějším a hřejivějším prostoru. Z tohoto důvodu byly vybrány dva hlavní materiály, a to dubové dřevo a tvrzený kámen TechniStone® v odstínu Crystal Calacatta Amnis s výraznou žilou, která prochází celou deskou. Dubové dřevo je úzce spojeno s přírodou, lesy a lidskými smysly. Dokonale odráží teplé žluté světlo směrem ke stropu a stěnám. K tomu zvolená Calacatta elegantně obléká pracovní plochu a volně přechází v zástěnu kuchyně. Díky bílé barvě odráží jasné a čisté světlo. Nezbytným doplňkem, který vytváří pocit tepla a zabydlenosti, jsou také květiny, které se s použitými přírodními materiály dokonale propojí.

Chcete, aby byla kuchyň pozitivně laděným místem, kam si budete chodit odpočinout? Volte světlé přírodní materiály.

„Materiály a barvy vybrané pro interiér jsou mimořádně důležité kvůli odrazu světla, které může být přirozené nebo umělé. Světlý povrch odráží téměř celý světelný paprsek, vytváří širší a prostornější dojem prostoru, naopak tmavší povrch absorbuje většinou světla nebo odráží barvu materiálu.“ říká Marco Maio o hře světel a stínů.

  • Save

Zdroj: technistone.com

Největší a nejvytíženější plochou kuchyně je pracovní deska, myslete tedy nejen na její celkový design, ale i praktické vlastnosti. Světlý kámen, který pomůže domácnost prosvětlit a splňuje atributy moderní domácnosti, je k dostání u firmy Technistone v široké paletě odstínů. Tato pracovní deska z kolekce Serenity připomíná vzhledem přírodní mramor. Díky technologii výroby je tvrzený kámen velice odolným materiálem vhodným pro každodenní intenzivní používání.