Kuchyň v černé

NAD KUCHYNÍ V BÍLÉ BARVĚ SE DNES NIKDO ANI NEPOZASTAVÍ, ALE UŽ JSTE NĚKDY UVAŽOVALI O REALIZACI V ČERNÉ?
Stejně jako v módě, černá se hodí prakticky k čemukoliv. Ať už máte tradiční, moderní nebo jakýkoliv jiný styl kuchyně, skříně, kuchyňský nábytek i kuchyňská deska v černé barvě jsou všestranně univerzální.

Jste připraveni přiklonit se k tmavým odstínům? Pokračujte v čtení a inspirujte se dramaticky elegantní černou.

  • Save

Černá je výrazem elegance, nebojte se ji využít i v kuchyni!

Zdroj: hgtvhome.sndimg.com

Světlo především umělé

Použití černé barvy v kuchyni se spousta lidí bojí, mohlo by se totiž zdát, že barva opticky zmenší prostor, ale není tomu tak. Důležité je v tomto případě myslet na světlo. Pozor ale na světlo denní, tomuto odstínu nikterak nelichotí, přednost dejte spíše umělému osvětlení. To může mít jemný nádech fialové nebo růžové.

Kuchyňská linka

Kuchyňská deska s dominantní černou si přímo říká o lesklé povrchy a použití kamene v různých podobách. Důležité jsou také vlastnosti kuchyňské desky, například kuchyňská deska TechniStone® je vysoce odolná jak proti poškrábání, tak obvyklému tepelnému zatížení v kuchyních nebo vůči nekoncentrovaným čisticím prostředkům běžně používaným v domácnostech. Právě tyto vlastnosti zaručují dokonalý vzhled povrchu, a to i po letech jeho používání. Design místnosti potom dotvoříte metalickými prvky.

  • Save

Při výběru kuchyňské desky nezapomínejte na její užitné vlastnosti. Na obrázku kuchyňská deska TechniStone® v odstínu Starlight Black.

Zdroj: Technistone

Černobílá kombinace
Pokud je pro vás černá až příliš dominantní, nakombinujte kuchyni v černé a bílé barvě. Černobílá kombinace působí sebevědomě a nadčasově. Černá a bílá se skvěle doplňují s ostatními barvami a zároveň nezaměnitelně podtrhují celý ráz interiéru.

  • Save

Černobílá kombinace je v designu nestárnoucí klasikou. Kontrast mezi černým kuchyňským ostrůvkem a bílým dekorem je sofistikovaný a zároveň hravý.

Zkuste to v malých dávkách

Pokud jste si zamilovali myšlenku černé kuchyně, ale netroufáte si na ni, vyzkoušejte nejprve využití doplňků v černé barvě.

  • Save

Dnes už můžete zakoupit mnoho materiálů v černé barvě, a to včetně glazované litiny.
Zdroj: hgtvhome.sndimg.com

Podklady ke článku poskytly následující webové stránky: www.hgtv.com, www.living.cz, kuchynskastudia.cz.