Kuchyň jako u babičky: v retro stylu!

KUCHYŇ JAKO U BABIČKY: V RETRO STYLU!

S láskou vzpomínáte na bezstarostné dny u babičky, která ve své útulné a stylové kuchyni vždy uvařila už z dálky voňavou dobrotu? Přemýšlíte o tom, že byste si chtěli zařídit podobnou kuchyň i u vás doma? Retro kuchyňská sestava se nejvíce hodí do starších bytů či domů, kde umocní charakteristickou atmosféru původních prostor, vytvořit ji lze ale i v novostavbě.

  • Save

Dobře zařízená retro kuchyně promění jakýkoli dům či byt na zabydlený a přívětivý prostor, kde se budete rádi scházet se svými nejbližšími.
Zdroj: https://www.biano.cz/

Pro retro kuchyně je typické dřevo spolu s dalšími přírodními materiály a produkty (kámen, keramika). Dobové sestavy pak většinou obsahují nejrůznější šuplíky a dvířka dotvářející styl celé kuchyně. Co se týče barev, i ty převládají neutrální a přírodní. Nejčastěji se tedy používá hnědá, bílá, béžová. Prostor ozvláštní levandulový či béžový odstín, stejně jako světle modrá. Neměly by chybět ani typické vzory – květiny a nostalgické cibuloviny, které se mohou objevit třeba na obkladech. Zapátrejte na internetu a jistě budete nabídkou mile překvapeni. Najdete stylové doplňky jako voálové retro záclony, krajkové ubrusy či designové kořenky, ale i spotřebiče – od digestoří, přes rychlovarnou konvici až po lednice. Zajímavé kousky se mohou skrývat také na půdě prarodičů.

  • Save

Při zařizování nezapomeňte ani na zdánlivé maličkosti, jako je charakteristické retro nádobí.
Zdroj: www.living.cz

Pokud máte k dispozici starší dřevěnou sestavu, jež je zachovalá, byla by škoda ji likvidovat. Stačí ji renovovat – například přetřít bílou barvou či polepit vhodnou samolepící tapetou. Pokud je kuchyňská deska silně poničená, je lepší zainvestovat a místo renovace pořídit zcela novou. Pamatujte, že pracovní deska by měla být především vysoce odolná, vhodným materiálem tak může být tvrzený kámen TechniStone®. Stylové kuchyně na míru vám navrhnou v každém dobrém kuchyňském studiu.

  • Save

Retro styl je často zaměnitelný s provensálským či vintage designem kuchyní.
Zdroj: nabytek-v-kostce.cz