Kuchyň jako kancelář

Foodblogerka Ivana Jindřichová je důkazem, že když člověk chce, poradí si se vším. V bytě o rozloze 50 m2 má svou pracovnu, elegantní obývací pokoj, prostornou koupelnu i kuchyni. Byt přitom nepůsobí vůbec stísněně, naopak, drží si příjemnou a útulnou atmosféru podpořenou krásným výhledem na Vltavu, kvůli kterému si Ivana tuto lokalitu zvolila. Žije tu s přítelem a dvěma kočičkami. Před dvěma týdny navíc odevzdala k tisku svou třetí kuchařku, která v sobě ukrývá desítky sladkých pokrmů.

Zveme vás na ochutnávku interiéru se špetkou důmyslných řešení provoněných citem pro detail.

 

Foodblogerka Ivana Jindřichová ve své bílé kuchyni s kočkami
  • Save

Ivana Jindřichová bohužel neměla s designérem dobrou zkušenost. Svůj vlastní byt si proto zařizovala zcela sama. Právě proto to trvalo celé tři roky, ale s výsledkem je nadmíru spokojená.

 

Ivana přiznává, že je při výběru zařízení do interiéru velmi opatrná a konzervativní. Nemá ráda trendy a výstřelky, protože jsou pomíjivé a neekologické. V nadčasovosti proto vidí nejvyšší hodnotu. Za ideální považuje, když se do vybavení bytu podaří otisknout sám sebe: „Mám ráda eleganci a zároveň teplo domova, snažila jsem se je tu skloubit. Inspirovala jsem se i sociální sítí Pinterest, kde bych trávila celé dny,“ dodává.

Na designérku neměla šťastnou ruku, a tak si s bydlením nakonec poradila po svém. Její intuice se ukázala být dobrým rádcem a trpělivost zase přinesla své ovoce.

 

„Řídila se tím, co se mi líbí, v čem se cítím dobře a co je funkční,“
odhaluje Ivana své základní pravidlo v otázkách bydlení.

 

Kuchyň si uzpůsobila tak, aby se v ní pohodlně peklo, vařilo, a také pěkně vypadala. Například mosazné úchytky, které v Čechách nesehnala, si nechala dovézt až ze zámoří. Kuchyňskou desku pořizovala jako prozatímní řešení do doby, než se rozhodne pro optimální materiál. „ Dříve jsem své výtvory fotila na zemi na deskách u okna kvůli světlu. Teď když mám konečně novou desku z přírodního materiálu, fotím na ní, je to krása. Při výběru jsem měla jasno – miluji mramor, tak jsem zvolila v nabídce TechniStone® odstín Crystal Calacatta Silva. Musím přiznat, že ve vzorníku bylo tolik nádherných designů, že bych ty kuchyně potřebovala tři,“ chválí svou volbu Ivana.

 

Nová bílá kuchyň od Foodblogerky Cat&Cook
  • Save

 

Pracovní desku z tvrzeného kamene si Ivana pořídila nedávno. Vždy toužila po mramoru a tvrzený kámen ji nabídl jeho vzhled i odolnost nezbytnou pro její každodenní kuchařské nasazení.

 

Kuchyň je pro foodblogerku pracovní nástroj číslo jedna a hlavní útočiště v jejím jinak velmi malém bytě. Proto obětovala kus obývacího pokoje, aby kuchyňskou část zvětšila: „Nejdřív jsem měla i pracovní ostrůvek. Místnost ale působila plně, tak jsem ho zrušila. Místo něj jsem koupila dřevěný stůl a prostor působí vzdušněji. Chybějící úložné prostory jsem získala díky nové kredenci, která se mi hodí i při focení jídla,“ říká Ivana.

 

Kamenná deska TechniStone s dezertem
  • Save

 

Světlá barva tvrzeného kamene TechniStone® tvoří příjemné zátiší pro focení jídel. Proto je z něj vyrobený i obklad za kuchyňskou deskou, který na ni přirozeně navazuje.

Práce blogera je částečně o sdílení soukromého života. Když je vaše práce zároveň i koníčkem, je těžké stanovit si nějaké meze. U Ivany se to bohužel podepsalo na zdraví. Tento vykřičník byl velikým impulzem pro změnu režimu.

 

Byt nabízí prostor pro práci i odpočinek. Když pracujete z domu a navíc jako bloger, je opravdu těžké určitě hranici mezi  soukromím a pracovním životem.

 

„Musím říct, že prací z domu trochu trpím. Byla jsem zvyklá pracovat s muži – vždycky jsem k nim měla blíž než k ženám, v práci jsme se vždy hodně nasmáli. Když jsem z práce odešla, stala jsem se blogerkou na plný úvazek a začala pracovat z domova, muži z mého pracovního života kompletně odešli. Ocitla jsem se ve světě blogerek, kde muže potkám opravdu jen zřídkakdy. To mě mrzí. Na druhou stranu, v práci mi vadily ty „žabomyší války“, často jsem čelila závisti kvůli svému blogu a to je věc, která mi opravdu nechybí – naopak, žije se mi bez toho skvěle, a když to dám na váhu, určitě bych neměnila…“ hodnotí Ivana současný pracovní život.

 

Kočky na posteli v ložnici, na zdi obrazy
  • Save

Jediní poradci, které si najala, byly její dvě kočičky, Miňonka a Laskonka. Jakmile by jim v bytě něco nesedělo, daly by to ihned najevo.