Koupelna, místo očisty těla i ducha

Koupelna by neměla být pouze místem, kde ráno a večer provádíte základní hygienu, ale místem, kde budete chtít trávit čas mnohem déle, ideálně příjemnou relaxací. V prostorách koupelny začínáte i končíte svůj den, je tedy velice důležité, abyste se v ní cítili příjemně a obě tyto části dne pro vás byly okamžiky uvolnění a pohody.

Dávno již odzvonilo nepraktickým kachličkám a výrazným barvám. Designéři v současnosti velmi často využívají velkoformátové desky pro obklady do sprchových koutů s cílem dosáhnout celistvého vzhledu a minimálních spár. Nejčastěji pak volí kamenné prvky v kombinaci se dřevem, v kurzu jsou zemité tóny a přírodní odstíny. Někdo preferuje tmavší tóny s metalickými prvky, které jsou také aktuálně trendy, jiného zase neomrzí pohled na skandinávský minimalismus, který propůjčí koupelně jednoduchost a účelovost. Dobrou zprávou pro milovníky klasické elegance je stále populární mramorový design, který dodá koupelně noblesní nádech. V široké barevné škále tvrzeného kamene TechniStone® najdete odstíny, které sednou do každého stylu koupelny.

  • Save

Přírodou inspirovaná Crystal Calacatta Silva dodá koupelně se dřevem elegantní a nadčasový vzhled

Ve specializovaných obchodech najdete nepřeberné množství prvků a doplňků, které vám z koupelny udělají malé wellness studio. Při zařizování se ale zaměřte nejprve na věci, které využíváte nejčastěji. Pro milovníky dlouhých koupelí je středobodem koupelny vana, nejčastěji vestavný nebo volně stojící typ, kde je zapotřebí řešit i odkládací prostor v jejím okolí. Tvrzený kámen lze využít jak pro obklad vany a nik, tak pro odkládací plochy u volně stojícího typu, ať už v podobě elegantního stolku nebo jinak řešeného solitéru. Není nic horšího, než se položit do horké lázně a zjistit, co všechno chybí po ruce, úložný prostor pro časopisy a vonné olejíčky proto určitě nezanedbejte.

  • Save

Obklad vany Crystal Royal může být sladěný s koupelnovou deskou pod umyvadlo.

Dalším frekventovaným místem v koupelně je umyvadlo s odkládací koupelnovou deskou. Využitím tvrzeného kamene ochráníte skříňky před poškozením a vlhkostí. Praktické stránky se bát nemusíte, údržba je jednoduchá a časově nenáročná.

  • Save

Kamenná deska umožňuje variabilitu ve způsobu uložení umyvadel

  • Save

Skandinávskému stylu sluší jednoduchá bílá koupelnová deska v odstínu Noble Carrara

  • Save

Nebojte se nových řešení uspořádání koupelny. Tyto rustikální skříňky zdobí deska Noble Athos Brown, jejíž žíhání a hnědý odstín dodává koupelně hřejivý tón.

Materiál TechniStone® obsahuje více než 90 % přírodních složek, způsobem výroby získává přidané vlastnosti jako je neporéznost a vysoká odolnost. Díky tomu skloubíte praktickou stránku s originálním designem. I proto jej využívají hotelové řetězce a obchodní domy po celém světě ve svých velmi vytížených koupelnových prostorách.