Koberec změní interiér k nepoznání

KOBEREC ZMĚNÍ INTERIÉR K NEPOZNÁNÍ

Koberec zútulňuje každý domov a je tak nedílnou součástí interiérového designu. Dnes je na trhu nespočet typů. Podle čeho vybírat a který se bude nejlépe hodit do vašeho domu či bytu?

Jak vybrat koberec?

Předtím, než začnete koberec vybírat, zvažte, kam ho chcete umístit. Zda ho potřebujete do místnosti s velkou zátěží (kuchyň) nebo zátěž nebude tak znatelná (ložnice). Při nákupu koberce si všímejte symbolů používaných k označení třídy zátěže – a to od lehkého rezidenčního použití až po vysokou komerční zátěž. V dobrém obchodě vám s výběrem jistě poradí odborný personál.

  • Save

Při nákupu je nutné zvážit i izolační vlastnosti, které oceníte hlavně v chladných obdobích. Není potřeba připomínat, že by měl koberec zapadat do celkového stylu interiéru.

Zdroj: technistone.cz

Nylon

Nylon patří mezi nejpraktičtější materiál pro koberce, které vynikají vysokou odolností proti skvrnám. Tyto typy jsou tak vhodné do domovů s domácími mazlíčky či malými dětmi. Hodí se na chodbu, do kuchyně, ale i na schody.

  • Save

Vysokou zátěž také vydrží tzv. koberec bouclé, který má nízký vlas. Hodí se tak třeba na terasy i kuchyně. Zdroj: www.alternativeflooring.com

Polyester a polypropylenO trochu méně odolný je koberec polyesterový, a to především v zatěžovaných místech (pod nábytkem). Tyto koberce ale mají tu výhodu, že jich existuje nepřeberné množství stylů a druhů, vybere si tak každý. Velké plus je také nízká cena.

  • Save

Vzhledově podobný je koberec polypropylenový, sem lze zařadit například i tzv. frisé variantu, ta se skládá hned z několika vláken.
Zdroj: alyssachia.info

Koberce s dlouhým vláknem Přírodní vlněné koberce jsou známé pro svou krásu i užitné vlastnosti, dokáží například nasát vlhkost z místnosti. Jejich nevýhodou je náchylnost ke skvrnám, které se těžko odstraňují. Nejsou tak ideální do dětských pokojů, vybírejte je do ložnic nebo obývacích pokojů. Levnější variantou je polypropylenový koberec Heatset, který vlnu dokonale napodobí.

  • Save

Luxusním dojmem působí tzv. koberce shaggy (= s dlouhým vlasem), existují v jemné polyesterové i hrubší polypropylenové variantě.
Zdroj: www.ofdesign.net

Informace byly čerpány z těchto stránek: www.flooringamerica.com, www.floorwood.cz, www.svetkobercu.cz.