Když více je lépe: maximalistický interiér

KDYŽ VÍCE JE LÉPE: MAXIMALISTICKÝ INTERIÉR

Za poslední dekády vládla interiérovému designu střídmost a jednoduchost. Minimalismu ale pomalu odzvonilo. Maximalismus se začíná objevovat také v módě, ne náhodou ho do svých kolekcí začaly zařazovat značky jako Gucci nebo Christian Lacroix. Odvážné barevné kombinace, směs vzorů a materiálů, to vše je maximalistický styl, který je aktuálním hitem.

  • Save

Maximalismus je opak decentního a střídmého interiéru. I tak ale může být elegantní!
Zdroj: www.dmarge.com

Styl, který nemá hranic

Mnoho lidí by ho označilo za „přeplácaný“. V maximalistickém interiéru neexistují žádná pravidla. Chaos je naopak vítán. Pokud jste tedy v duši bohém, tento styl je ideální do vašeho domu či bytu. Aplikovat ho lze v podstatě do jakékoliv místnosti, nejlépe ale vynikne v obývacím pokoji či ložnici.

Jak na maximalistický interiér?

Vzory, vzory, vzory – v prostoru by se měly objevit minimálně tři. Základem jsou i výrazné barvy a jejich kombinace. Typickým motivem jsou květiny a proužky. Šokující vzory nejlépe vyniknou na pohovce, koberci, ale i na stěnách. Objevují se zajímavé kousky nábytku z různých dob, umělecká díla i dekorativní prvky všech barevných akcentů. Zdi tedy rozhodně nenechávejte prázdné, kromě uměleckých děl sem můžete pověsit také fotografie nebo originální zrcadla. V textilech mezi sebou kombinujte materiály – samet, semiš, bavlnu i umělou kůži. Interiér je sám o sobě velmi výrazný, strop proto ponechejte čistě bílý.

  • Save

Stěny polepte designově zajímavými tapetami nebo na ně pověste obrazy a fotografie. A čím více jich bude, tím lépe.

Zdroj: www.dmarge.com

  • Save

Maximalistický interiér nemusí být zařízen pouze ve výrazných barvách. Lze volit i poměrně neutrální odstíny.

Zdroj: alightreflection.com

Informace byly čerpány z těchto webových stránek: www.moodbrussels.com, www.housebeautiful.com.