KDYŽ SE SPOJÍ TRENDY S TECHNOLOGIÍ (část 2)

KDYŽ SE SPOJÍ TRENDY S TECHNOLOGIÍ: VÝVOJ MATERIÁLU TECHNISTONE® OD PRVNÍ BARVY AŽ PO NEJNOVĚJŠÍ DESIGN (ČÁST 2)
Na ještě jemnější vlnu zahrály výrobky s příznačným názvem Harmonia, které se pro svou jemnost a přírodní vzhled staly oblíbenými napříč všemi zeměmi. Např. dekor Harmonia Yosemite je perlou interérů po celém světě a stále ho můžete najít v Technistone Color Range. Suroviny pro řadu výrobků Harmonia pocházejí zejména z českých zdrojů a využívají bohatou tuzemskou tradici zpracování sklářských a keramických surovin.

 

  • Save

Jemné zemité barvy z kolekce Harmonia používají designéři rádi, jelikož je lze snadno kombinovat např. s výraznými strukturami Calacatt.

Požadavky trhu hlásily přiblížit se přírodě a odrážet její nepravidelný vzhled i v tvrzeném kameni TechniStone®. To umožnilo sofistikované zařízení, kterému se pracovně říká „vein machine“. To do základní směsi vsypává různě barevnou příměs pro vykreslení žilek a tvoří tak nahodilé mramorové struktury, které prostupují celou tloušťkou materiálu. Tak vznikla kolekce Noble, která je momentální vlajkovou lodí a v jejím portfoliu je momentálně 18 barev. Je tedy nejrozsáhlejší barevnou kolekcí v historii Technistone.
Jedinou barvou, která tuto kolekci poráží na prvním místě v prodeji, je sněhově bílý výrobek Crystal Absolute White vyráběný z nejčistších světových zdrojů křemene.

 

  • Save

Nejoblíbenější odstín je čistě bílá barva. Proč? V přírodně se čistě bílý kámen bez příměsí téměř nevyskytuje a svými vlastnostmi zdaleka nedosahuje odolnosti TechniStone®

 

  • Save

Velmi autentický vzhled přinesla barvě Noble Carrara nová „vein“ technologie výroby

Nejvíce vděčnými barvami pro výrobu jsou podle pana Ludvíka však výrobky kolekce Eco: „Jsou rychlé, jednoduché a efektivní pro výrobu.“ zdůvodňuje. Oblíbenost těchto výrobků potvrzuje i vysoký prodej v rámci českého trhu, kde si zákazníci tyto cenově dostupné a ekologické novinky roku 2017 velmi oblíbili.

 

  • Save

Neutrální tóny kolekce Elegance Eco Nev sluší každé kuchyni a díky obsahu českých surovin a recyklovaných složek jsou tyto dekory ekologické a cenově dostupné

 

S rostoucím věkem firmy a přibývajícími zkušenostmi začal být Technistone více vidět na zahraničních trzích, kde získával nové a nové zákazníky. Musel se tedy přizpůsobit jejich požadavkům ohledně barevného portfolia. „S trendy je to těžké, jiné jsou v USA, jiné v Beneluxu, SRN a jiné v Evropě. Spolehlivá je univerzální bílá a šedá. Funguje to celkem podobně, jen s šíří konkurence roste šíře zkoušených možností.“ řekl k rozmanitosti barevné škály pan Ludvík a dodává: “Je to o neustálém vývoji a hledání. Každý projekt je unikát. Na co je vývojové oddělení ale asi nejvíce pyšné, je realizace projektu terminálu 5. na letišti Heathrow v Londýně.“
A to není jediné letiště, kde se po dlažbě Technistone při svém čekání na let můžete projít.

 

  • Save

Letiště Heathrow, UK

Poslední zcela novou kolekcí, kterou Technistone uvedl minulý rok, je kolekce Serenity, která nabízí 5 unikátních barev charakteristických především silným žilkováním. To, že momentálním hitem jsou tmavé barvy, potvrdil i vysoký zájem o dekor Poetic Black vyráběný v matném provedení.

Velká skříň stojící v oddělení R&D skýtá již více než 7000 vzorků, které v rámci historie Technistone vznikly a mapují tak vývoj trendů a požadavků zákazníků.
Budoucnost patří inovacím a technologiím, díky kterým mohou vznikat nové zajímavé dekory výrobně náročných mramorových dezénů. Trendy však ukazují chuť navrátit se i k osvědčeným hrubozrnným dekorům inspirovaným klasickým „terazzem“ a přírodním kvarcitem. To potvrzuje i vzhled novinek letošního roku např. Taurus Terazzo Grey.

 

  • Save

Výrazná struktura dekoru Taurus Terazzo Grey vypadá skvěle ve velkých plochách, jako dlažba či schodiště

Celou momentální kolekci Technistone si můžete prohlédnout online i v katalogové podobě:
Product Guide