KDYŽ SE SPOJÍ TRENDY S TECHNOLOGIÍ (část 2)

KDYŽ SE SPOJÍ TRENDY S TECHNOLOGIÍ: VÝVOJ MATERIÁLU TECHNISTONE® OD PRVNÍ BARVY AŽ PO NEJNOVĚJŠÍ DESIGN (ČÁST 2)
Na ještě jemnější vlnu zahrály výrobky s příznačným názvem Harmonia, které se pro svou jemnost a přírodní vzhled staly oblíbenými napříč všemi zeměmi. Např. dekor Harmonia Yosemite je perlou interérů po celém světě a stále ho můžete najít v Technistone Color Range. Suroviny pro řadu výrobků Harmonia pocházejí zejména z českých zdrojů a využívají bohatou tuzemskou tradici zpracování sklářských a keramických surovin.

 

Jemné zemité barvy z kolekce Harmonia používají designéři rádi, jelikož je lze snadno kombinovat např. s výraznými strukturami Calacatt.

Požadavky trhu hlásily přiblížit se přírodě a odrážet její nepravidelný vzhled i v tvrzeném kameni TechniStone®. To umožnilo sofistikované zařízení, kterému se pracovně říká „vein machine“. To do základní směsi vsypává různě barevnou příměs pro vykreslení žilek a tvoří tak nahodilé mramorové struktury, které prostupují celou tloušťkou materiálu. Tak vznikla kolekce Noble, která je momentální vlajkovou lodí a v jejím portfoliu je momentálně 18 barev. Je tedy nejrozsáhlejší barevnou kolekcí v historii Technistone.
Jedinou barvou, která tuto kolekci poráží na prvním místě v prodeji, je sněhově bílý výrobek Crystal Absolute White vyráběný z nejčistších světových zdrojů křemene.

 

Nejoblíbenější odstín je čistě bílá barva. Proč? V přírodně se čistě bílý kámen bez příměsí téměř nevyskytuje a svými vlastnostmi zdaleka nedosahuje odolnosti TechniStone®

 

Velmi autentický vzhled přinesla barvě Noble Carrara nová „vein“ technologie výroby

Nejvíce vděčnými barvami pro výrobu jsou podle pana Ludvíka však výrobky kolekce Eco: „Jsou rychlé, jednoduché a efektivní pro výrobu.“ zdůvodňuje. Oblíbenost těchto výrobků potvrzuje i vysoký prodej v rámci českého trhu, kde si zákazníci tyto cenově dostupné a ekologické novinky roku 2017 velmi oblíbili.

 

Neutrální tóny kolekce Elegance Eco Nev sluší každé kuchyni a díky obsahu českých surovin a recyklovaných složek jsou tyto dekory ekologické a cenově dostupné

 

S rostoucím věkem firmy a přibývajícími zkušenostmi začal být Technistone více vidět na zahraničních trzích, kde získával nové a nové zákazníky. Musel se tedy přizpůsobit jejich požadavkům ohledně barevného portfolia. „S trendy je to těžké, jiné jsou v USA, jiné v Beneluxu, SRN a jiné v Evropě. Spolehlivá je univerzální bílá a šedá. Funguje to celkem podobně, jen s šíří konkurence roste šíře zkoušených možností.“ řekl k rozmanitosti barevné škály pan Ludvík a dodává: “Je to o neustálém vývoji a hledání. Každý projekt je unikát. Na co je vývojové oddělení ale asi nejvíce pyšné, je realizace projektu terminálu 5. na letišti Heathrow v Londýně.“
A to není jediné letiště, kde se po dlažbě Technistone při svém čekání na let můžete projít.

 

Letiště Heathrow, UK

Poslední zcela novou kolekcí, kterou Technistone uvedl minulý rok, je kolekce Serenity, která nabízí 5 unikátních barev charakteristických především silným žilkováním. To, že momentálním hitem jsou tmavé barvy, potvrdil i vysoký zájem o dekor Poetic Black vyráběný v matném provedení.

Velká skříň stojící v oddělení R&D skýtá již více než 7000 vzorků, které v rámci historie Technistone vznikly a mapují tak vývoj trendů a požadavků zákazníků.
Budoucnost patří inovacím a technologiím, díky kterým mohou vznikat nové zajímavé dekory výrobně náročných mramorových dezénů. Trendy však ukazují chuť navrátit se i k osvědčeným hrubozrnným dekorům inspirovaným klasickým „terazzem“ a přírodním kvarcitem. To potvrzuje i vzhled novinek letošního roku např. Taurus Terazzo Grey.

 

Výrazná struktura dekoru Taurus Terazzo Grey vypadá skvěle ve velkých plochách, jako dlažba či schodiště

Celou momentální kolekci Technistone si můžete prohlédnout online i v katalogové podobě:
Product Guide