Když je lampa hlavně designovým doplňkem

Je známo, že jedním z nejjednodušších způsobů, jak prosvětlit tmavý kout v místnosti nebo přidat šmrnc do obývacího pokoje, je umístit tam lampu. Dnes už je na trhu nejen osvětlení účelové, ale především designové, které dokáže s interiérem doslova divy.

 

  • Save

Lampy dnes často plní spíš funkci dekorativní než osvětlovací.
Zdroj: thespruce.com

 

Světlem se dá v interiéru čarovat. Dokáže pokoj esteticky vylepšit, ale také zhoršit. Nejlepším zdrojem je pochopitelně osvětlení přirozené, které je nutné doplnit světlem umělým. Sem řadíme osvětlení funkční a dále designové.

  • Save

Za typického zástupce designového osvětlení lze považovat například bavlněné svítící kuličky – velmi populární hlavně u dětí!

Zdroj: www.room-to-bloom.com

 

Designové osvětlení umí zdůraznit některé prvky interiéru, od nábytku po obrazy. Řadíme sem LED pásky, originální lustry, ale i designová stropní svítidla netradičních tvarů i barev. Dnes seženete luxusní světla z mosazi či chromu i textilní varianty. Do obývacího pokoje a ložnice můžete postavit výraznou stojací lampu, která je v dnešní době už nezbytným doplňkem moderního zařízení bytu či domu. Originálně působí i svítidla nástěnná, která jsou při výběru světel někdy opomíjena. Přitom se jedná o prvek, který se skvěle hodí například jak do chodby, tak do obývacího pokoje.

 

  • Save

Nástěnná svítidla se dají sehnat v tzv. krytí IP 44, což představuje odolnost vůči prachu a vodě. Klidně je tak můžete umístit do koupelny nebo použít pro venkovní osvětlení.
Zdroj: thespruce.com

 

  • Save

Těžko bychom hledali jiný designový styl než ten skandinávský, kde se objevuje tolikrát prvek originálních světel. Zkuste do kuchyně nad jídelní stůl zavěsit samostatně nebo ve skupině několik stylových žárovek.

Zdroj: pinterest.com

 

Informace byly čerpány z těchto stránek: www.svitidla-osvetleni.cz, freshome.com.