Kanceláře pro šťastné lidi

Jaké parametry by mělo splňovat místo, kde trávíte více než třetinu svého dne?

 

Původní beton nebo cihly mohou být krásným a originálním základem pro další práci s prostorem. Bývalé tovární haly se proto staly oblíbeným sídlem firem a umožnily tak využít kouzlo industriálního stylu pro vytvoření působivých kancelářských interiérů.

 

Restart během dne

Dnešní doba je velice specifická tím, že v práci trávíme více času, než tomu bylo v minulosti, požadavky na výkony jsou vyšší a úkoly náročnější na pozornost. Člověk je však společenský tvor, který nevydrží celých 8 hodin sedět pouze na jednom místě a udržet si kýžené tempo. Proto velké firmy investují do sdílených prostor, které nejsou určené k práci ani meetingům. Naopak. Mají posloužit pro obnovení sil, vyčištění myšlenek a načerpání nové energie. Je důležité mít místo i mimo svůj pracovní stůl, kam se můžete „uklidit“ a v klidu relaxovat. Nedaří-li se nám najít optimální řešení úkolu, není žádoucí jej nechat ležet ladem a odložit „na neurčito“, ale mít příležitost se do tvůrčí nálady opět dostat. Firmy si tak tvoří dlouhodobě funkční tým spokojených profesionálů, kteří porostou spolu s firmou v čase i výkonu.

 

Budiž světlo

Osvětlit pracoviště jak přírodním denním světlem, tak umělým, zvyšuje prokazatelně produktivitu až o 20 procent. Pozor však na přesvětlení místnosti nebo sezení u okna, kde může být příliš velké teplo nebo zima. Teplotní výkyvy a špatné ovzduší patří totiž k největším „zabijákům“ práceschopnosti lidí.

 

Zdroj: Technistone.com

 

Zakomponováním kvalitních přírodních materiálů jako je kámen, přírodní či tvrzený, v kombinaci se dřevem, vytvoříte z kanceláře místo, které bude dobře vypadat i působit příjemnou atmosférou. Jejich dlouhá životnost a odolnost proti opotřebení každodenním intenzivním zatěžováním je zároveň pozitivním aspektem, který ušetří firmě časté investice do nového interiérového vybavení.

 

Příroda má zelenou

Prázdným a sterilním kancelářím už odzvonilo. Trendem je přinést lidem do rušných šedých měst zpátky kus přírody. Zeleň má na člověka blahodárné účinky, snižuje stres a podporuje kreativitu, pracující se v zeleném prostředí cítí uvolněně. Vegetace v interiéru ovlivňuje také naše zdraví, podle výzkumu univerzity ve Wageningenu se v zelených kancelářích snížila nemocnost lidí o 20 % a efektivita a rychlost práce se zvýšila o 10 %(1).

Zdroj:Technistone.com

 

Pracovní stůl je Vaším útočištěm, vytvořte si z něj místo, kde vám práce půjde od ruky, nejste rušeni zbytečnými předměty a kde máte vše, co během ní potřebujete, aniž byste se rozptylovali hledáním či odbíháním.

 

Stůjte si za svým

Celý den sezení je unavující a rozhodně ne zdravé. Lidé, kteří v práci pravidelně chodí nebo alespoň stojí, jsou aktivnější a produktivnější. Stoly, u kterých lze měnit výšku dle potřeby jsou proto velmi žádaným i žádoucím vybavením. A proto stůjte – stojí to za to.

 

Příjemné a inspirující prostředí

Bavit se neznamená nepracovat. Trávit čas tam, kde je vám příjemně je jedna z největší motivací, proč v práci zůstat déle, ba dokonce vůbec zůstat na dané pozici. Místo, kde se cítíte komfortně, probouzí vyšší entuziasmus a pomáhá stimulovat pracovní výkon. Protože i spokojenost je nakažlivá a produktivita se šíří napříč kanceláří stejně jako její opak. Proto je nutné povzbuzovat v lidech tvůrčího ducha a dát jim svobodu, aby si své místo zařídili podle sebe. Neutrální barvy stolů a stěn dají možnost každému doplnit si svou kancelář podle libosti a nálady. I firma se se svými pracovníky vyvíjí  a monotónní pracovní prostředí může začít velmi nudit.

 

_____________________________

Zdroj: www.bydlenivevate.cz