Kámen třetího tisíciletí

KAŽDÁ TŘETÍ DOMÁCNOST PLÁNUJE RENOVACI ČI VÝMĚNU KUCHYŇSKÉ LINKY.
Kámen je materiál, který má nezastupitelnou roli v architektuře i designu. Jeho využití v interiéru je velmi různorodé – od obkladů zdí, přes pracovní desky v kuchyni až třeba po parapety u oken. Aby kámen plnil na sto procent svou úlohu, musí být kvalitně zpracován. A abychom dali jeho kráse vyniknout, měl by být vhodně zakomponován do prostoru.

  • Save

Doprovázel lidstvo odjakživa, je po něm pojmenována i jedna z vývojových etap společnosti. Kámen. Jeho vyhlášená pevnost, struktura i barevné variace se staly inspirací pro výrobu materiálu, který z něj vychází. Jeho vlastnosti však posunuje o velký krok dál.

Kámen je luxusní prvek, který vnáší do interiérů určitý smysl pro tradici, bytelnost i krásu přírody. Ale ne pro všechny instalace je ideálním materiálem. Přírodní kámen má tendenci praskat či se drolit, je porézní, takže se na něm snadno utvoří skvrny, které se obtížně odstraňují. Těžko lze ovlivnit strukturu kamene a jeho nepravidelnosti. To, co se některým líbí, může jiným celkový dojem zničit. Řešení přitom existuje, přináší ho královéhradecká společnost Technistone, která již více než 20 let dodává do luxusních rezidencí i komerčních prostor tvrzený kámen.

  • Save

Dlouhodobá investice

Tvrzený kámen TechniStone® je stále používanějším materiálem v českých i zahraničních domácnostech, podobně jako je využíván architekty po celém světě. Není divu. Dává na výběr odstínů a povrchových úprav, které byste hledali v přírodě jen těžko, navíc jsou v nabídce odstíny od nejbělejší bílé až po výrobky s tmavým základem a jemnými dekory. Unikátní technologie zpracování zaručuje mnohem vyšší tvrdost, odolnost proti poškození a také minimální nasákavost. Leštěná úprava povrchu tvrzeného kamene má vlastnosti srovnatelné se skleněným povrchem, nezůstávají tak na něm skvrny a zároveň je při běžném provozu téměř bezúdržbový.

A v čem tkví to kouzlo? Tvrzený kámen je z více než 90 % tvořen přírodními materiály (především křemenem a žulou). Jsou pečlivě přebrány, rozdrceny, doplněny barevnými pigmenty, případně zrcadlovými a skleněnými střepy pro efekt odlesků (Starlight), a následně vytvrzeny kvalitní polyesterovou pryskyřicí. Takový proces dává finálnímu produktu vysokou odolnost, ideální pro využití v moderní domácnosti. A kam se tvrzený kámen nejvíce hodí? Samozřejmě na kuchyňské, barové či koupelnové desky, ale i obklady stěn, okenních parapetů, na dlažbu nebo třeba na schodiště. Více na www.technistone.cz