Jaký typ dřezu se hodí do vaší kuchyně?

JAKÝ TYP DŘEZU SE HODÍ DO VAŠÍ KUCHYNĚ?
Jaké existují typy dřezových baterií, jsme již uvedli v předchozím článku, nyní se podíváme na kuchyňské dřezy. Ať už předěláváte kuchyni nebo jste v sobě nalezli vášeň pro vaření a uvědomili jste si, že potřebujete více pracovního místa na kuchyňské lince, podívejte se společně s námi, jak se neztratit v nabídce dřezů a vybrat ten ideální pro vás a vaši kuchyň.

Jednodřezy

Jedním z nejpoužívanějších typů jsou dřezy zápustné. Ty se instalují tak, že se na základě předem daného výkresu vyřízne do kuchyňské linky otvor a shora se poté vkládá dřez. Pokud není zcela zapuštěný, nevýhodou může být ztížené čištění okrajů dřezu.

  • Save

Tento typ dřezů seženete na trhu s úplným i částečným zapuštěním.
Zdroj: homedesign.kfoods.com

  • Save

Klasický dřez lze také zakoupit s praktickým odkapávačem, který ocení především domácnosti bez myčky na nádobí. Odkapávač můžete taktéž využít k odkládání potravin po opláchnutí při přípravě jídla.
Zdroj: i.pinimg.com

Dvojitý dřez

K profesionálním typům lze zařadit multifunkční dvojité dřezy, které umožní zároveň umývání nádobí a jeho schnutí v druhé části dřezu. Nedoporučujeme ho do menších kuchyní, kde by mohl zabírat příliš mnoho místa.

  • Save

Při nákupu dvojitého dřezu se ujistěte, že obě části jsou dostatečně prostorné, aby se do nich vešel alespoň klasický hrnec. Po jeho aplikaci byste mohli být nemile překvapeni.
Zdroj: www.typesofkitchensinks.com

Farmářský dřez

Nevšedním typem jsou tzv. farmářské dřezy s typickými zaoblenými rohy, které si vybírají hlavně lidé s láskou pro tradiční nebo rustikální design.

  • Save

Tyto dřezy jsou finančně nákladnější i náročnější na instalaci, výsledek ale stojí za to!
Zdroj: www.luxuryfurnituredesignideas.com

Barové dřezy

Barové dřezy jsou obecně menší a mělčí než průměrný kuchyňský dřez. Lze je umístit jak v maličké kuchyni, tak zabudovat do kuchyňského ostrůvku, kde tvoří doplňkovou funkci a ušetří místo na kuchyňské lince. Tyto dřezy bývají menší a jsou praktické pro rychlé vaření.

  • Save

Barový dřez můžete mít i na terase či zahradě, oceníte ho při grilování s přáteli.
Zdroj: homedesignlover.com

Rohový dřez

Rohové dřezy jsou ideální do atypických kuchyní nebo tam, kde je málo prostoru. Jejich instalace je ale poměrně náročná a zároveň se jedná o nejdražší typ dřezů.

  • Save

Dnešní nabídka rohových dřezů je opravdu pestrá, vybírat můžete od těch s odkapávačem až po dvojité.
Zdroj: collaborate14.com

Podklady byly čerpány z těchto stránek: www.thespruce.com, www.homestratosphere.com, www.typesofkitchensinks.com, kitchencabinetkings.com, www.drez.cz.