Jakou vybrat dřezovou baterii?

AKOU VYBRAT DŘEZOVOU BATERII?
Při zařizování či rekonstrukci kuchyně každý řeší především kuchyňskou linku, úložné prostory, nezbytné spotřebiče i samotný design. Neméně důležitou roli hraje také výběr příslušenství, kam patří dřezové baterie. Základní funkcí kuchyňské baterie je dávkování teplé a studené vody, nezbytné k mytí nádobí, jídla a rukou. Kromě své praktické funkce by měla taktéž zapadat do celkového stylu kuchyně. Jaká baterie bude pro vaši kuchyň tou pravou? Poradíme vám v následujícím článku.

  • Save

Najít tu správnou baterii není vždy jednoduchý úkol, dnes je na trhu nepřeberné množství typů, mezi kterými můžete vybírat.
Zdroj: www.technistone.cz

Klasické stojánkové baterie

Stojánkové baterie se vyrábí nejčastěji v stříbrném či niklovém provedení, díky čemuž se hodí v podstatě ke každému dřezu. Většina těchto baterií je už navíc otočná o 360°, což napomáhá praktickému používání, pokud máte například dva dřezy.

Práci ulehčí baterie se sprchou

Dřezové baterie lze taktéž zakoupit s vytahovací koncovkou či se sprchou, ty umožní snadné umývání nádobí i zeleniny. Pokud jste v kuchyni jako doma a vaříte minimálně jednou denně, rozhodně tuto funkci oceníte a vyplatí se za ni připlatit. I tyto baterie jsou prodávány v různých tvarových i barevných provedeních.

  • Save

Baterie s výsuvnou sprchou patří mezi vylepšenou verzi, kterou díky praktickým vlastnostem využívají i kuchaři v profesionálních kuchyních.
Zdroj: www.royalbathroom.sk

Baterie pod okno

Finančně nákladnější variantou jsou baterie, které se namontují přímo pod okno. Díky nim se snadno vyřeší problém s otevíráním oken či kuchyňských skříněk.

„In“ jsou baterie senzorové

Nejdražším a zároveň nejmodernějším typem jsou baterie senzorové, bezdotykové, jež pracují se snímačem, který detekuje světlo nebo pohyb rukou. Tyto baterie šetří vodu, která nebude díky snímači zbytečně protékat do umyvadla.

  • Save

Senzorové baterie jsou úsporné, šetří vaši peněženku i životní prostředí.
Zdroj: cdn.macrumors.com

Jaký materiál je nejlepší?

Baterie může být vyhotovena v antikorozním chromu či leštěné mosazi. Podobné vlastnosti má i nerezová ocel. V posledních letech zažívá „boom“ také granit, ten se velmi snadno udržuje, je odolný proti znečištění i mechanickému poškození. Dejte si pozor ale na baterie, které na sobě mají pouze imitující nástřik.

Podklady ke článku byly čerpány z těchto webových stránek: www.houzz.com, www.franke.com.