Jak zařídit ložnici bez oken?

MÁTE LOŽNICI BEZ OKEN A CHYBÍ VÁM PŘIROZENÉ SVĚTLO?
Nezoufejte, máme pro vás hned několik tipů, díky kterým místnost nebude působit stísněně ani tmavě.

  • Save

Do ložnice bez oken patří světlé barvy, které pokoj prosvětlí a opticky zvětší.

Zdroj:www.tadyjemoje.cz

1. Začněte správný osvětlením

Místnost bez oken nutně potřebuje alespoň kvalitní umělé osvětlení. Vyzkoušejte malé bodovky nebo LED řetězy. Umístit je můžete na trámy, za nábytek, do knihovny, pod police apod. Zkrátka tam, kde potřebujete více světla.

2.Vymalujte ložnici světlými barvami

Světlé barvy umí dokonale místnost prosvětlit a opticky ji zvětší. Zvlášť hezky vypadají v ložnici světlé odstíny zemitých barev, ideální volbou je například béžová, ta působí harmonicky s chladnými odstíny hnědé. Pokud máte odvahu, můžete zvolit odstíny růžové, například lososovou. Vždy ale myslete na to, že pokud vaše ložnice nedisponuje okny, strop by měl zůstat čistě bílý. Ve světlých odstínech by měly být vedeny nejen stěny, ale i nábytek a podlaha. Například krása podlahy z tvrzeného kamene od výrobce Technistone zdůrazní jedinečnost Vaší ložnice. Materiál TechniStone® Vás kromě svých užitných vlastností překvapí i barevnou škálou, přesvědčte se zde.

  • Save

Když ložnice nemá okna, naaranžujte „zatažené“ závěsy a vytvořte dojem, že za nimi okna doopravdy jsou.Zdroj: www.tadyjemoje.cz

3. S nábytkem opatrně

Čím více prostoru v ložnici bude, tím méně si uvědomíte nepřítomnost oken. Tohoto pravidla se držte i v případě, že je místnost docela prostorná. Namísto obrovské skříně kupte raději menší komodu.

4. Do ložnice postavte zrcadlo

Nejenže je zrcadlo vkusným dekorativním prvkem, ale navíc vytváří iluzi většího prostoru díky odrazu přítomného světla a navozuje dojem vyššího stropu.

5. Pracujte s fantazií

Na zeď dnes můžete umístit i celé okenice – současným trendem jsou zejména dřevěné okenice ve vintage stylu, podobnou práci odvedou i naraanžované zatažené závěsy na stěně.

  • Save

Fototapeta změní vaši ložnici k nepoznání, a navíc ji můžete měnit dle toho, na jaký výhled máte zrovna chuť!Zdroj: vurni.com

6. Dopřejte si luxusní výhled „z okna“

Že vám přeci jen chybí výhled z okna? Můžete ho mít jakýkoliv si budete přát, a to díky fototapetám! Fototapety dokážou zdvojnásobit nebo ztrojnásobit vizuální velikost místnosti. Populární jsou velkoplošné tapety s iluzí výhledu na noční město.