Jak vypadá kuchyně roku 2018?

JAK VYPADÁ KUCHYNĚ ROKU 2018?
Kuchyně je jedním z nejfrekventovanějších a často i nejoblíbenějších míst domácnosti, proto není špatný nápad sledovat aktuální trendy a prostor neustále zvelebovat. Potřebuje vaše současná kuchyně renovaci, chcete obnovit její únavné barevné schéma nebo vezmete změnu kompletně „zgruntu“? Nyní je ten správný čas pro plánování vaší vysněné kuchyně. Letos budou v kurzu barevné kontrasty a metalické prvky, stále ale myslete i na praktičnost a nadčasovost!

Jasné barvy i zlaté doplňky

Využití barvy v kuchyni je nesmírně důležité a mělo by odrážet i osobnosti majitelů domů a jejich potřeby. Jak říká Matt Prall a Stephen Garland z Papilio, letos budou „in“ neotřelé barvy inspirované skandinávskými aplikacemi – plnými jasnými až neonovými barvami.

  • Save

Kanárkově žlutá v kuchyni? Veselejší interiér už jen těžko vykouzlíte.
Zdroj: sunrem.ru

  • Save

Populární je i netypická zlatá, a to především v kombinaci s hnědými a metalickými prvky. Růžové zlato, elegantní mosaz a povrchy mědi jsou oficiálními trendy, které se mohou objevit na všech doplňcích, úchytkách na dvířkách i spotřebičích.

Zdroj: housebeautiful.cdnds.net

  • Save

Pokud nemáte v lásce výrazné barvy, nezoufejte. „In“ bude i tmavě zelená, která se dokáže dokonale snoubit s mosaznými i dřevěnými prvky.

Zdroj: dw1ixebl10gex.cloudfront.net

Kombinujte světla

Kvalitní osvětlení je základem každé místnosti a navíc je skvělým doplňkem k jakémukoli stylu. V kuchyni je světlo důležité a je vhodné vzájemné druhy osvětlení vzájemně kombinovat, centrální svítidlo uprostřed místnosti není rozhodně dostačující. Nalepte LED pásky na spodní stranu skříněk na úroveň očí, aby osvětlovaly pracovní plochu. Pásky lze doplnit klasickými zapuštěnými svítidly. Pro stropní svítidla jsou vhodné jak bodovky, LED bodovky, tak i vestavná svítidla se silnými úspornými zdroji.

  • Save

Kombinace kvalitních typů osvětlení není „jen“ trendem, ale především nadčasovou a praktickou nutností.
Zdroj: housebeautiful.cdnds.net

Ostrůvek a nejlépe z tvrzeného kamene

Přetrvávajícím trendem z roku 2017 jsou také praktické kuchyňské ostrůvky a pulty, o jejichž výhodách jsme psali například zde. Lze je zhotovit z tvrzeného kamene, který má široké využití, a to nejen v kuchyňských interiérech.

  • Save

Tvrzený kámen TechniStone® se stává stále populárnějším materiálem v českých i zahraničních domácnostech. A není se čemu divit. Vypadá nádherně a oproti přírodnímu kameni je mnohem odolnější, což oceníme především v kuchyni.
Zdroj: onedrive.live.com

Článek byl zpracován díky pokladům z následujících textů: houseandhome.com, www.housebeautiful.co.uk, www.svitidla-osvetleni.cz.