Jak vybrat správný stůl do kuchyně?

Jídelní stůl je nedílnou součástí každé kuchyně, a především místem setkávání po náročném pracovním dni. Jak se tedy neztratit v široké nabídce jídelních stolů?

Kolik vás zasedá u večeře?

Při výběru stolu jsme limitování nejen cenou a velikostí prostoru, ale i počtem lidí žijících v domě či bytě. Pokud vlastníte menší kuchyň, rovnou zapomeňte na kulaté stoly, které celkově zaberou víc místa a při sezení jsou prostorově „náročnější“. Praktičtější je čtvercový stůl. Jestli se u vás často objevují návštěvy, stačí zakoupit rozkládací variantu. Pro páry, které mají k dispozici namísto klasické kuchyně jen kuchyňský kout, doporučujeme atypické stoly, například vysouvací či sklopné. Do bytu pro mladý pár postačí židle dvě, náhradní sezení vyřeší židle skládací. Pro docílení optického zvětšení a prosvětlení malé kuchyně je také vhodné uplatnit obecně známé pravidlo – použití světlých barev a současně lesklých povrchů, což platí i pro vzhled stolu. Lepší je vyhnout se stolům tmavým a dřevěným.

  • Save

Jídelní stůl lze umístit pod pracovní desku kuchyňské linky i ostrůvek!
Zdroj: www.alfastyl.cz

  • Save

Jako jídelní stůl může posloužit taktéž samotný kuchyňský ostrůvek, ke kterému stačí přidat pouze barové židle, a to bez ohledu na to, zda máte velkou či malou kuchyň. Berte to spíš ale jen jako nouzové řešení do malého bytu.
Zdroj: www.technistone.cz

Jídelní stůl jako dominanta kuchyně

Ani velké rodiny nemusí zatracovat výhody rozkládacích stolů, zvlášť pokud žijí v malém bytě. Pokud ale máte k dispozici prostornou kuchyni nebo jídelnu, můžete si dovolit pořídit krásný velký jídelní stůl, který se tak stane stylovou dominantou celé místnosti. Pro čtyři osoby je ideální rozměr stolu cca 80×140 cm. Pro šest a více osob se poté doporučuje stůl o minimální délce 160 cm. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv jídelní stůl, kupujte nejlépe zároveň s tím i židle. Deska stolu by měla být od sedáku židle vzdálená cca 30 cm.

  • Save

Velké prostory si mohou dovolit na rozdíl od „garsonkových jídelních koutů“ nejen velké stoly, ale i masivní židle.

Zdroj: onedrive.live.com

Informace byly získány z těchto stránek: www.architecturaldigest.com, www.nytimes.com, www.living.cz.