Jak vybrat správné interiérové dveře?

Interiérové dveře jsou nezbytnou součástí každého domu či bytu. Nejen, že plní praktickou funkci, dnes ale hlavně i funkci estetickou, jejich výběr si určitě zaslouží vaši pozornost. Jaké typy interiérových dveří jsou k dispozici?

 

  • Save

Dveře, které vyberete, mohou významně ovlivnit celkový harmonii domu, ať už z pohledu soukromí, tak užitných vlastností, jako je třeba hluk.
Zdroj: fixr.com

 

Dřevěné dveře jako nestárnoucí klasika

Interiérové dveře můžeme rozlišit hned podle několika hledisek. První z nich je způsob otevírání, zde odlišujeme otočnou variantu, kdy jsou dveře zavěšeny do pantu a otevírají se jedním směrem a dále dveře posuvné, ale i kyvné, ty lze otevírat na obě strany. Nejčastěji ale rozlišujeme dveře dle materiálu, z kterého jsou vyrobeny. Nejoblíbenější jsou dřevěné, nejčastěji dýhované. Tato varianta vypadá skvěle, jedinou nevýhodou je jejich náročnější čistění. Pokud chcete vybírat z nespočtu barev a provedení, volte lakovaný povrch. Mezi nejlevnější typ můžeme naopak zařadit folie, které dnes již dokážou věrohodně imitovat dřevo. Folie mají navíc výhodu ve vysoké odolnosti proti mechanickému poškození.

 

  • Save

Plné dveře se hodí do místností, kde je třeba zachovat soukromí – do ložnice, dětských pokojů či koupelny.
Zdroj: ezwoodproducts.com

 

Sklo pro milovníky designu

V posledních několika letech vzrostl zájem o dveře skleněné. A není se čemu divit, jedná se o vysoce elegantní řešení pro moderní domy. Pokud toužíte po skleněných dveřích, připravte se na vyšší cenu. Dnes už jsou na trhu k prodeji dveře z bezpečnostního kaleného skla, které vyniká odolnosti proti teplu i nárazu.

 

  • Save

 

Prosklené interiérové dveře lze využít například jako nevšední dělení kuchyně od obývacího pokoje.

Jestli se stále nemůžete rozhodnout mezi dřevem a sklem, nabízí se jejich kombinace – dřevěné prosklené dveře. Vkusná alternativa. Možných materiálů pro výrobu dveří je samozřejmě více -například hliník – takové dveře se ale častěji využívají v kancelářích a správních budovách. Lze je ale využít klidně i v domácí pracovně.

Informace byly čerpány z těchto stránek: odverich.cz, www.homedit.com, donpedrobrooklyn.com.