Jak vybrat správné interiérové dveře?

Interiérové dveře jsou nezbytnou součástí každého domu či bytu. Nejen, že plní praktickou funkci, dnes ale hlavně i funkci estetickou, jejich výběr si určitě zaslouží vaši pozornost. Jaké typy interiérových dveří jsou k dispozici?

 


Dveře, které vyberete, mohou významně ovlivnit celkový harmonii domu, ať už z pohledu soukromí, tak užitných vlastností, jako je třeba hluk.
Zdroj: fixr.com

 

Dřevěné dveře jako nestárnoucí klasika

Interiérové dveře můžeme rozlišit hned podle několika hledisek. První z nich je způsob otevírání, zde odlišujeme otočnou variantu, kdy jsou dveře zavěšeny do pantu a otevírají se jedním směrem a dále dveře posuvné, ale i kyvné, ty lze otevírat na obě strany. Nejčastěji ale rozlišujeme dveře dle materiálu, z kterého jsou vyrobeny. Nejoblíbenější jsou dřevěné, nejčastěji dýhované. Tato varianta vypadá skvěle, jedinou nevýhodou je jejich náročnější čistění. Pokud chcete vybírat z nespočtu barev a provedení, volte lakovaný povrch. Mezi nejlevnější typ můžeme naopak zařadit folie, které dnes již dokážou věrohodně imitovat dřevo. Folie mají navíc výhodu ve vysoké odolnosti proti mechanickému poškození.

 

Plné dveře se hodí do místností, kde je třeba zachovat soukromí – do ložnice, dětských pokojů či koupelny.
Zdroj: ezwoodproducts.com

 

Sklo pro milovníky designu

V posledních několika letech vzrostl zájem o dveře skleněné. A není se čemu divit, jedná se o vysoce elegantní řešení pro moderní domy. Pokud toužíte po skleněných dveřích, připravte se na vyšší cenu. Dnes už jsou na trhu k prodeji dveře z bezpečnostního kaleného skla, které vyniká odolnosti proti teplu i nárazu.

 

 

Prosklené interiérové dveře lze využít například jako nevšední dělení kuchyně od obývacího pokoje.

Jestli se stále nemůžete rozhodnout mezi dřevem a sklem, nabízí se jejich kombinace – dřevěné prosklené dveře. Vkusná alternativa. Možných materiálů pro výrobu dveří je samozřejmě více -například hliník – takové dveře se ale častěji využívají v kancelářích a správních budovách. Lze je ale využít klidně i v domácí pracovně.

Informace byly čerpány z těchto stránek: odverich.cz, www.homedit.com, donpedrobrooklyn.com.