Jak vybrat podlahu, kterou budete milovat?

JAK VYBRAT PODLAHU, KTEROU BUDETE MILOVAT?
Výběr nové podlahy může být náročný úkol, který představuje poměrně významnou investici. I z mnoha dalších důvodů není radno její výběr podceňovat. Na trhu dnes existuje řada materiálů, z nichž můžete vybírat, ale také se můžete v nabídce snadno ztratit. Každý typ podlahy má pochopitelně své plusy i minusy a tu ideální pro vás je nutné vybírat pečlivě.

  • Save

Podlahu většinou tvoří největší jednolitý povrch v místnosti, položí základ pro celý vzhled pokoje a mnohdy i celého domu.
Zdroj: www.lowes.com

Kam podlahu vybíráte?

Nejprve si odpovězte na otázku, zda přijde materiál do styku s vodou a vlhkem. Pokud to bude například koupelna či předsíň, kde se dá očekávat vysoká vlhkost, ideální je podlaha keramická, betonová či porcelánová. Naopak zapomeňte na podlahu dřevěnou, která sice vypadá skvěle, ale je náročnější na údržbu a do vlhkého prostředí se nehodí.

  • Save

Keramická dlažba vypadá přirozeně, spojuje krásu přírody s vlastnostmi keramiky, za což si ale připlatíte. S penězi navíc počítejte i na její pokládku, o kterou by se měl postarat odborník.
Zdroj: www.damarals.com

  • Save

Beton je aktuálně jedním z nejžhavějších trendů, vyzkoušíte ho také?
Zdroj: i.pinimg.com

Co všechno musí podlaha vydržet?

Máte doma domácí zvířata nebo nezbedné děti? Jakou zátěž musí podlaha denně vydržet? Mezi nejodolnější typy podlah patří porcelánové, laminátové ale i vinylové. Laminátovou i vinylovou si navíc můžete nainstalovat doma svépomocí. Nebo dáte přednost odolnosti kamene?

  • Save

Vysokou odolností a dlouhodobou krásou vynikají například i dlažby z tvrzeného kameneTechniStone®.
Zdroj: www.tilemountain.co.uk

  • Save

Laminátové plovoucí podlahy jsou jednou z nejoblíbenějších podlahových variant, jsou nejen cenově dostupné, ale snadno se i instalují a udržují. Neměly by ale přijít do styku s vodou.Zdroj: www.dumpodlah.cz

  • Save

Cenově náročnější jsou podlahy porcelánové, které umí věrně imitovat cihly, dřevo, ale i kůži.
Zdroj: www.italtile.co.za

  • Save

Také vinyl (tzv. PVC) je vysoce odolný vůči zátěži, hodí se tak třeba i do dětského pokoje. Jedinou nevýhodou je, že se podlaha časem může začít rozpínat, to lze ale ovlivnit už při výběru.
Zdroj: www.supellex.cz

Jaký máte rádi styl?

Ač jsou výše zmíněné aspekty důležité, nemusíte se jimi 100 % řídit. Záleží na tom, jaké máte preference a co se líbí vám. Podlaha by měla zapadnout do stylu interiéru, ale především vašeho osobního. Pokud jste například zastánci přírodních materiálů, určitě Vás nadchne náš poslední tip. Existují i tzv. eco-podlahy, kam patří povrchy korkové a bambusové.

  • Save

Eco-podlahy jsou vysoce kvalitní a funkční. Korkovou podlahu ocení alergici, astmatici i ti, kteří často trpí pocitem studených nohou, korek je přirozeně hřejivý. Nevýhodami jsou ale vysoká náchylnost k mechanickému poškození a vodě.
Zdroj: www.humideas.com

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.podlahy.com, podlahy.bydleniprokazdeho.cz, www.mojepodlaha.cz, www.bydlimekvalitne.cz, www.diynetwork.com, www.hgtv.com, www.thespruce.com.