Jak udělat z bytu domov?

Na světě je nespočet nádherných bytů a domů, kde můžete bydlet, ale domov je jen jeden. Domov si musíte sami vytvořit. Nevytvoří ho ani architekt nebo bytový designér, nezajistí ho ani poslední interiérové trendy. Jde o vás a o předměty, díky kterým se budete ve „svém“ cítit šťastní a plní elánu do života. Které prvky interiér zútulňují ten váš?

 

  • Save

Ten pravý domov si vytváří každý z nás.
Zdroj:trendir.com

 

Fotografie jsou základ

Věc, která by neměla nikdy chybět v žádném bytě, jsou rodinné fotografie. Nejvhodnějším místem je obývací pokoj a způsobů jejich rozmístění je hned několik, stejně tak jako variant provedení – od malé fotografie postavené na obývací stěně až po velkoformátový obraz na zdi za pohovkou. Jedinou výjimkou, kam se podle pravidel Feng Shui rodinné fotografie nehodí, je ložnice. Na místo fotografií dětí sem pověste například fotografie se svým partnerem nebo fotografie celkově vynechte.

 

  • Save

Rodinné fotografie se mohou stát příjemnou dominantou pokoje.
Zdroj: deciost.com

 

V doplňcích je síla

Ani zastánci minimalismu by neměli zapomínat na textilní kousky. Ideálním příkladem jsou polštářky na pohovce, koberec s vysokým vláknem pod konferenčním stolkem či kožešina před postelí.

  • Save

V ložnici působí obzvláště kouzelně a luxusně dlouhé závěsy.
Zdroj: beligidital.com

 

V zajetí vůní

Svíčky dodají interiéru příjemnou atmosféru. S nadcházejícími jarními měsíci dejte přednost vonným olejům ve svěžích vůních. Potěšíte tak i jiné smysly. Byt nádherně provoní a zútulní také květiny, ať už ty v květináči či řezané.

 

  • Save

Do vázy naaranžujte sezónní květiny – narcisky, tulipány, růže.
Zdroj: freshome.cz

 

Knihy i krb

Oprašte knihy z půdy u prarodičů a vybavte jimi knihovnu na chodbě nebo v obývacím pokoji. Taková malá domácí knihovna dokáže s interiérem udělat zázraky. Není ani těžké sestavit ji svépomocí, pokud si na to netroufáte, podívejte se po bazarech, kde lze najít často zajímavé kousky a za pár korun. Sychravo za oknem, dobrá kniha a plápolající oheň v krbu – není to nádhera?

 

  • Save

Zdroj: dailydreamdecor.com