Jak na pokoj pro 3 děti?

Zařídit pokoj pro tři děti nemusí být vůbec jednoduché, zvláště pokud jde o ratolesti různých věkových kategorií. Někdy ovšem vzhledem k dostupným možnostem není možné poskytnout dětem pokoje oddělené, a tak jim v jejich nízkém věku můžeme připravit „doupě“ společné. Čeká tento náročný úkol i vás?Přečtěte si v následujícím článku, proč to nemusí být až tak špatné.

 

Upevnění vztahů

Ještě do konce 19. století žili lidé v malých domech a děti často sdíleli pokoj s celou rodinou. Dnes už je doba samozřejmě jinde, ale ani tak se nemusíte cítit špatně, že pro ně máte k dispozici jeden společný prostor. Děti se díky sdílenému pokoji naučí vzájemnému porozumění, komunikaci a respektu. I tak ale myslete na to, aby tu každé z nich mělo svůj kousek místa, kam se může „schovat“ před okolním světem. Ať už to bude zatahovatelný závěs nad postelí nebo vlastní hrací koutek.

 

Vše pečlivě promyslete

Dětský pokoj by se neměl vybavovat nahodile a nepromyšleně, určitě nezaplňovat zbytečnostmi. A v případě hned tří dětí v jednom uzavřeném prostoru to platí dvojnásob. V první řadě je nutné zmínit, že pokoj by měl být dostatečně velký. Úplným hraničním minimem je patnáct metrů čtverečních.

  • Save

Pokud pokoj neoplývá rozměry pro tři děti, lze to lehce vyřešit výměnou pokojů, například s obývacím pokojem.
Zdroj: decorpad.com

 

Nejdůležitější je si uvědomit, že každé z dětí potřebuje vlastní klidovou a pracovní zónu, tedy lůžko na spaní a ideálně i stolek s židlí. Nezáleží na tom, že je třeba jedno z dětí ještě v mateřské škole, potřebu pracovní zóny byste stejně museli dříve či později vyřešit. Proto je dobré celý pokoj zařídit najednou, v jednom designovém stylu, aby působil celistvě a nepřeplácaně.

 

Postele 3v1

Co se týče úložných prostor, ty mohou být klidně sdílené. Postačí jedna velká multifunkční skříň. Čas si naopak udělejte na výběr postele. Do malých prostor jsou efektivním řešením postele patrové. Pokud máte děti v podobném věku, poohlédněte se po speciálních patrových postelích po tři. Další možností je uspořádání tří postelí do tvaru U.

  • Save

Velikostně nastavitelná či patrová postel s úložným prostorem je jedním z nejlepších řešení.
Zdroj: lushome.com

 

  • Save

V případě hodně malého prostoru je možnou variantou také výsuvná postel.
Zdroj: lushome.com

 

Stůl je nezbytností

Nedávno jsme psali o rostoucím nábytku, ten je do pokoje pro tří dítka ideální. Kromě nastavitelných postelí lze zakoupit i rostoucí pracovní stůl, který využije předškolák a následně i žák základní školy. V případě hodně malých dětí nezapomeňte na hrací zónu.

 

  • Save

Pokud jsou děti starší, je dobré jejich osobní prostory vzájemně oddělit, ať už záclonami, nábytkem či speciálními zástěnami.
Zdroj: pinterest.com

 

Pokoj pro 3 děti může vyřešit situaci na několik let, počítejte ale s tím, že s přibývajícími roky bude potřeba vlastního soukromí narůstat.