Jak na malou koupelnu?

KOUPELNA JE SYNONYMEM PRO MÍSTO RELAXACE A KLIDU PO NÁROČNÉM PRACOVNÍM DNI.
Kýženého odpočinku se nemusíte vzdávat ani v případě, že máte koupelnu menších rozměrů a relaxovat můžete maximálně ve sprchovém koutě. Ať už ji zařizujete kompletně celou nebo pouze rekonstruujete, podívejte se na následující tipy jak koupelnu zvětšit alespoň opticky.

Vana nebo sprchový kout?
První volbou do malých koupelen bývají logicky sprchy, ale ani van se dnes nemusíte vzdávat. Na trhu už jsou k dostání atypické vany různých tvarů. Například praktické zkosení ušetří ve vaší koupelně spoustu místa.

Přednost mají světlé barvy
Jasné a syté barvy, jako je oranžová, zelená a červená, prostor opticky zmenšují, proto se jim při zařizování malé koupelny vyhýbejte. Stěny a strop je ideální vymalovat například chladným odstínem modré, který prostor opticky zvětší a provzdušní.

  • Save

V malé koupelně vyniknou nejen světlé barvy, ale i mozaika.
Zdroj: www.technistone.cz

V podobně barevném nádechu laďte i podlahu. Skvělými vlastnostmi i barevnou škálou vás překvapí dlažba od společnosti Technistone, a. s., předního výrobce tvrzeného kamene. Dlažba TechniStone® je odolná vůči vysokým teplotám, mechanickému i chemickému poškození, bakteriím a nenáročná na údržbu.

Jak na praktické úložné prostory?

V koupelně jsou úložné prostory nezbytností, ideální jsou závěsné hrazdy na ručníky či vestavěné koše na prádlo. Spoustu prostoru také ušetří skříňky pod umyvadlem.

Hra se zrcadly Je všeobecně známý fakt, že zrcadla opticky zvětšují prostor. Nebojte se proto nad umyvadlo umístit velké zrcadlo, jehož efekt můžete podpořit bodovým osvětlením, které může být i barevné.

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.interiorish.com, www.svet-svitidel.cz, www.panelplus.cz.

  • Save

Zapomeňte na tlumená světla, dejte přednost osvětlení, které vaši koupelnu opticky prosvětlí a tím prostor zvětší.
Zdroj: www.interiorish.com