Jak bydlí single muži?

Mnozí si bydlení svobodného muže představí jako neuspořádané místo všeho možného, starého nábytku a možná i nepořádku. To už ale dávno neplatí. Pánské stylové interiéry v mnohém předčí ty klasické. Co by tedy nemělo chybět ve správném „chlapském“ interiéru?

Minimalistický, ale ne nudný

Dříve řešili architekti a designéři především rozvržení rodinných domů a bytů, doba se ale značně změnila. Tzv. single bydlení je dnes stále více populární. Ekonomicky soběstačný moderní muž si žádá pochopitelně zcela jiný interiér než typická čtyřčlenná rodina. Interiéry bývají minimalistické, účelné a zcela funkční. Zapomeňte na typicky ženské dekorace, jakými jsou vonné svíčky a tyčinky, barevně sladěné polštářky s kobercem či všudypřítomné čerstvé květiny. Typicky mužské interiéry se nesou v neutrálních barvách – černé, bílé, hnědé, ale i tmavě modré či petrolejové!

 

  • Save

Zdroj: dmarge.com

Svobodný styl života se výrazně projevuje i na způsobu bydlení.

 

Kámen i kov

Důležité jsou také minimální nároky na údržbu. Skvělým řešením jsou tak kvalitní podlahy, například z tvrzeného kamene TechniStone®, klidně s vytápěním. V interiéru by neměly chybět ani stylové kovové detaily. Působivé jsou i další naturální surové materiály jako cihly či dřevo!

 

  • Save

Kovové úchyty či elegantní nadčasová koupelna? To je interiér pravého gentlemana. Zdroj: netluxury.com

 

Je libo bar na whisky?

Muži se „lapačům prachu“ v bytě často vyhýbají, není divu. Každopádně ani v minimalistickém interiéru nemusí chybět prvky, které celý prostor ozvláštní. Skvělým příkladem je sofistikovaná domácí knihovna, prosklený bar na kvalitní whisky, křeslo do pracovny, ale i high-tech elektronika, bez které se dnes obejde málokterý muž.

 

  • Save

Velkoplošná led televize nebo stylová pracovna jsou snem nejednoho muže.
Zdroj: menhouse.com

 

Když vaří muž

Výše uvedenými charakteristickými vlastnostmi oplývá i gentlemanská kuchyně. Základem je ergonomické rozvržení kuchyňské linky pro snadnou přípravu a servírování pokrmů. Kuchyňská deska by měla být snadná na čištění a odolná proti poškrábání.

  • Save

Kuchyňské linky z tvrzeného kamene jsou vysoce odolné, a navíc stylové.

Zdroj: www.technistone.cz