Jak by měla vypadat kuchyň roku 2019?

Rok 2019 už je za rohem a s ním přicházejí i designové a interiérové trendy. Dnes se podíváme na to, jaké kuchyně budou „in“ v následujícím roce. Nechte se inspirovat.

Od skla po kámen

Rok 2019 bude ve znamení kvalitních designových materiálů a jejich vzájemných kombinací. Každou kuchyň ozvláštní skleněné dveře, zrcadlo na stropě, ale i klasické minimalistické prvky ze skla. Kuchyňskou desku z odolného tvrzeného kamene doplňte umyvadlem či vestavěnou troubou z mědi. Měděné mohou být i kohoutky u umyvadla.

 

  • Save

Dopřejte si kvalitní materiály. Kuchyňská deska TechniStone® je vysoce odolná jak proti poškrábání, tak vzniku a množení bakterií.
Zdroj: www.technistone.cz

 

V tónu elegantních barev

Pokud jste se těšili na křiklavou hru barev, budeme vás muset zklamat. V roce 2019 budou trendy především černé matné kuchyně, které za sebou nechaly ty celobílé. V kuchyni vyniknou i dvoubarevné kuchyňské sestavy.

 

  • Save

Spojení „tón v tónu“ promění každou kuchyni v elegantní místnost. Jakou kombinaci barev zvolíte, je pouze na vás.
Zdroj: www.technistone.cz

 

Dlaždice, které se neokoukají

Ačkoliv budou následující rok „in“ kuchyně v jemných barvách, přesto se objevuje trend, jenž ozvláštní každou minimalistickou kuchyň – dlaždice. Hledejte výrazné dlaždice s nejrůznějšími vzory, ideálně španělskými či marockými.

 

  • Save

Španělské obklady působí hravě a neotřele. Navíc se nehodí pouze do kuchyně, ale i koupelny.
Zdroj: eyeserum.pro

Bez horních skříněk

Jestli už teď v kuchyni zápasíte s nedostatkem místa, další trend asi raději vynechte. Hodí se totiž především do větších kuchyní. Roku 2019 bude vévodit minimalismus, a tak světoví designéři uvedli novinku: odstranění horních skříněk nad kuchyňskou linkou. Skříňky můžete ale nahradit policemi, jak dřevěnými, tak skleněnými, které jsou rozhodně snazší na údržbu.

  • Save

V případě otevřených polic si ale hlídejte, co do polic dáte. Pamatujte, že se jedná spíše o designový doplněk než úložný prostor.
Zdroj: beardleybrothers.com

 

Luxusní doplňky

V moderní kuchyni by také neměl chybět alespoň jeden luxusní a výkonný spotřebič. Může to být už zmiňovaná mosazná lednice, designově řešený sporák nebo mikrovlnná trouba.

 

  • Save

Jak se zdá, nastávající rok bude alespoň v kuchyňském designu hlavně o kvalitě, luxusu a zároveň minimalismu.
Zdroj: thegoldhive.com

Zdroje ke článku: www.housebeautiful.com, www.decoraid.com.