Intuitivní bydlení

To kde a jak budete bydlet má zásadní vliv na kvalitu vašeho života. Proto je potřeba zvážit mnoho faktorů předtím, než se někam nastěhujete nebo se vrhnete na rozsáhlou rekonstrukci. Vyplatí se pro tento účel najmout designéra nebo věřit raději vlastní intuici? Prolistujte designové magazíny, ukládejte líbivé fotografie z Pinterestu, ale teď si zkuste na chvíli zavřít oči a představit si svůj vysněný interiér. Kde se nachází, jak je veliký, jakou barvu mají jeho stěny a jaké obrazy na nich visí, z jakého materiálu je sedací souprava…. A co kuchyň, je rustikální, moderní, spíše menší nebo ostrůvkový velikán, který tvoří středobod vaší domácnosti?

 

Bílá kuchyň s kamennou pracovní deskou Residente Dark od Technistone
  • Save

Zařízení interiér není vaší prioritou, ale je otázkou vašich priorit. (zdroj: Domoss, Residente Dark)

 

Zvažte své schopnosti

Jste kreativní? Baví vás design? Nebo je vaše představivost nepředstavitelným problémem? A co praktická stránka věci? Znáte materiály a jejich vlastnosti, umíte najít šikovné řešení? Máte vůbec čas a chuť toto všechno řešit? Pokud si jen na jednu z těchto otázek odpovíte ne, měli byste dozajista zvážit využití služeb interiérového designéra. Musíte ovšem zvolit toho správného, takového, který je napůl psycholog a napůl estét. Má cit pro detail, vidí věci, které vy nevidíte, a opřede je svou zkušeností. Zároveň je vnímavý a dokáže rozpoznat vaše potřeby a styl života. Není to dirigent ale váš průvodce, který vám ukáže cestu vedoucí k vysněnému bydlení. Pomůže vám, abyste se neztratili v bludišti designu, kráčet však musíte sami. Jen tak zvýšíte šanci, že budete s výsledkem opravdu spokojeni.

 

 

Stanovte si priority

Bydlení je  proces, který není radno uspěchat. Chyby, které tím můžete napáchat, mohou být drahé a nevratné. Nekupujte dvakrát a na chvíli. Harmonický domov nevytvoříte ze dne na den. Jeho trvalou hodnotu do něj vtisknete jedině důmyslným provedením detailů a na první pohled kvalitními materiály, které plní praktickou i estetickou funkci. Právě ta cesta poznávání pomůže objevit, co hraje ve vašem životě prim.

Ptejte se sami sebe, kde ve svém domově trávíte nejvíce času a co od něj očekáváte?

 

Mezonet byt s vysokým stropem, světlý interiér, - Ambiente Light, Gobi Urban
  • Save

Společenský člověk hledá prostor poblíž kaváren a míst, kde se shledá s přáteli a město mu říká pane. (zdroj: TechniStone®, Ambiente Light, Gobi Urban)

 

Lokalita vašeho domu či bytu je stěžejním parametrem pro vytvoření pohodlného bydlení. Staré domy s vysokými stropy někoho fascinují a na jiného mohou působit až ponurým chladným dojmem. Naopak v odlesku prosvětlených novostaveb vidíte ideál, který k vám sedí. Zvažte proto moudře dostupnost, vybavenost, velikost i polohu vaší budoucí nemovitosti.

 

 

  • Save

Kdo bez pohledu na zelenou uvadá jako týdny nezalévaná květina, má jasno. Ať žijete ve městě či na vesnici, svou zelenou oázu si můžete vytvořit kdekoli a vychutnávat blahodárný vliv rostlin. (zdroj: TechniStone®, Residente Dark)

 

Každý má jiné nároky na prostor. Někdo potřebuje více času o samotě pro práci i odpočinek. Jiný zase miluje malý útulný interiér, kde má vše na dosah ruky. Na velikosti bytu či domu záleží nejen z hlediska počtu jeho obyvatel, ale také náročnosti na úklid. Zvažte i tyto aspekty.

 

TechniStone®, Ambiente Light
  • Save

Domácí interiér by měl přinášet pocit, že můžete volně dýchat a příjemně vás pohladit na duši pokaždé, když do svého soukromého království vstoupíte. (TechniStone®, Ambiente Light)

 

Vychytejte mouchy

Žádný byt či dům nebude dokonalý, každý bude mít nějaký neduh, se kterým se budete muset vypořádat. Ani sousedy si nevybíráte. Ale mnoho věcí ovlivnit můžete. Malý byt lze důmyslně zařídit, aniž by působil stísněně a mít v něm vše, co ke spokojenému životu potřebujete. Velké prostory s vysokými stromy mohou být útulné, když je správně vyplníte. Nebojte se zkoušet, hrát si a především věřit své intuici, která vám vždy poradí, jakými věcmi se obklopit, abyste se cítili dobře. I intuice se dá natrénovat a bude se vám hodit v otázkách bydlení i v každodenním životě.