Interiérový design(éři) nikdy nespí

Gabriela Hámová

Známá interiérová designérka Gabriela Hámová nemá času nazbyt ani v tomto čase, kdy je její studio a kavárna Design Friendly cub&hub z důvodů koronavirové krize dočasně uzavřeno. Interiérový design nikdy nespí a neotálí, protože je to dynamický obor, který se rozvíjí a cestu si vždy najde. Lidskou kreativitu zkrátka nelze uzavřít ani zastavit. Se svými nápady, jak interiérovému designu pomoci ven i v těchto časech, se s námi Gábina podělila během online rozhovoru.

Dělat si radost a sdílet své zkušenosti je totiž ten nejcennější dar.

Načerpejte trochu inspirace a chuti tvořit.

 

Design Friendly cub&hub
  • Save

 

Rada nejen pro začínající designéry:

Čas, který jsme koronakrizí získali, můžeme využít pro jakousi rekapitulaci toho, co chceme a kam směřujeme. Každý začínající designér by si měl uvědomit, v čem je silný a v čem se může odlišit od konkurence, zapracovat na svojí identitě. Je také čas zdokonalit web a sociální sítě nebo si třeba udělat průzkum trhu a  kouknout na konkurenci.

 

Tipy na vzdělávání:

Je stále zapotřebí sledovat dění kolem sebe. Já osobně sleduji online archiweb.cz, některé weby světových designérů, třeba Moooi, Vitra nebo Instagramy designersguild, houseandgardenuk, houses,…

 

Tipy na vzdělávání - interiérový design
  • Save
 

Instagram nebo Pinterest jsou nekonečnou zásobárnou inspirace. Pro profesionály je téměř povinností sledovat profily úspěšných značek a slavných designérů.

 

Trik, jak zahnat nudu   

Podle hesla “Kdo si hraje, nezlobí” doporučuji bojovat proti nudě či trudomyslnosti kreativitou. Protože jsme teď víc doma, máme možnost se i víc zamyslet nad fungováním domácnosti, odstranit chyby, vady, nedodělky… Můžeme si zútulnit nějaký “zapomenutý kout” nebo třeba jen vymalovat. To platí obecně pro všechny – i pro mě, jsem typický příklad kovářovy kobyly 🙂

 

A další plány…     

Určitě budu pokračovat na projektech, které se musely pozastavit a rozjíždět nové, které se během krize nasbíraly. Budu pracovat na plánované akci Design Friendly – jakémsi reopeningu – oslavě 3. výročí fungování našeho projektu, plánovaném na 25. 5. 2020!

 

Akce Design Friendly
  • Save

 

Minulý rok Technistone v prostorách Design Friendly v Praze na Ruské ulici uspořádal přednášku s hostem architektkou Tatianou Kopkovou. I letos zde pro vás plánujeme „malé“ setkání a mnoho novinek!