Interiér v orientálním stylu

INTERIÉR V ORIENTÁLNÍM STYLU
Máte rádi spojení luxusu, výrazných barev, mystiky a extravagance? Pak byste mohli najít zalíbení v orientálním stylu bydlení. Interiér v arabském stylu poskytne výjimečné chvilky relaxace a umožní vám vychutnat si krásu a exotiku Blízkého a Středního Východu. Nejvíce vynikne v obývacím pokoji či ložnici. Přiblížit se orientálnímu stylu není jednoduché, ale ne nemožné!

  • Save

Tento směr interiérového designu se taktéž nazývá orientální, protože je typický pro země Arabského poloostrova a některé severoafrické země.
Zdroj: cdn.bestdesignideas.com

Dřevo i perly

Pro docílení pravého arabského interiéru by ve vašem obývacím pokoji neměla chybět hluboká dřevěná pohovka s načechranými polštáři, barevný koberec, nevšední lustr či nízký, nejlépe opět dřevěný konferenční stolek nebo stylová truhla. Okna zakryjte dlouhými luxusními závěsy. Mezi další charakteristické prvky lze zařadit také keramické dekorace, svícny, vyřezávaný dřevěný nábytek, ale i kovové prvky, především v barvě zlata. Ty nejoriginálnější kusy nábytku jsou dokonce vykládané ořechy, broskvovým dřevem či perlami.

  • Save

Textilie rozličných vzorů, textur a barev dodají arabskému interiéru jedinečný orientální nádech.
Zdroj: www.impressiveinteriordesign.com

A jaké zvolit barvy?

Tento styl je plný teplých a dominantních barev, které vnesou do místnosti energii a „kouzlo orientu“. Červená, oranžová a žlutá jsou pro tento styl interiérů přímo ideální, stejně jako odstíny modré a zelené. Často se také objevuje barva fialová, převládá ale zlatá v různé sytosti. Odstíny těchto barev se mohou objevit doslova všude – od zdí až po textilie.

  • Save

Z umění by neměly ve vašem obývacím pokoji chybět tzv. arabesky. Jedná se o dekorativní prvek složený z rostlinných motivů.
Zdroj: pro2-bar-s3-cdn-cf6.myportfolio.com

Informace byly čerpány z těchto zdrojů: gharpedia.com, www.impressiveinteriordesign.com.