Interiér podle roku 2019

V minulém článku jsme si ukázali, jaké kuchyně budou moderní v roce 2019. Tentokrát se podíváme na trendy obecně. Co by tedy nemělo chybět v interiéru, aby byl „in“?

Dlažby, kachličky i korek

Tak, jako se v kuchyních budou objevovat poutavé španělské a mexické dlaždice, podobně tomu bude i v ostatních místnostech. Rustikální materiály v zemitých barvách na podlahách a stěnách nahradí studené materiály v bílých tónech. Zvláště terakotové obklady a obkladové pásky budou v kurzu. Podobně jako korek. Ten vnese teplo a nezvyklou texturu do každého interiéru, a navíc dokáže skvěle izolovat zvuk. Korek může být použit taktéž při výrobě nábytku.

 

  • Save

Terakotové a cihlové obklady se v interiérovém designu a stavebnictví používají už po staletí. Skvěle se hodí do rustikálních a tzv. Provance interiérů.
Zdroj: cocolapinedesign.com

 

  • Save

Korek se dá použít nejen ve vintage, ale i moderním interiéru. Má totiž nespočet výhod, kromě izolace zvuku odolává taktéž vysokým teplotám a je vhodný i pro alergiky. Navíc se jedná o trend, který se drží na předních příčkách již od roku 2017!

Zdroj: thurstonreed.com

 

Tmavý nábytek doplní geometrické tvary

Pokud plánujete koupi nové obývací stěny či pohovky a zároveň se chcete řídit trendy, popřemýšlejte o tmavém nábytku – nejlépe v černé nebo petrolejové barvě. Stěny pak ponechejte klidně v čistě bílé. Nutno podotknout, že trend tmavého nábytku je vhodnější pro prostornější pokoje.

 

  • Save

Stěny v klasické bílé, tmavý nábytek a na pohovce polštáře s motivem geometrických tvarů – tak vypadá obývací pokoj roku 2019!

Zdroj: home-designing.com

 

Chytrá domácnost

Dalším, ale poměrně finančně náročným trendem budou high-tech vychytávky v kuchyních a koupelnách. Umyvadla a dřezy se senzory pohybu, automatické dávkovače mýdel, vany s masážními hlavicemi – tento trend k nám přišel z Japonska. Má šanci se v českých domácnostech uchytit?

 

  • Save

Jestli vás high-tech koupelny příliš neoslovily, vsaďte na koupelnové vybavení v bílo-zlaté kombinaci, jež se vrací zpět do módy!
Zdroj: www.technistone.cz

Zdroje: sebringdesignbuild.com, www.indecortrends.com.