Doplňky dotvářejí koupelnu!

DOPLŇKY DOTVÁŘEJÍ KOUPELNU!
Význam koupelen je často podceňován, přitom se jedná o důležitou místnost, kde strávíme podstatnou část našeho dne, někdo kratší, někdo delší. Koupelna je také symbolem relaxace, na kterou nedá spousta z nás dopustit. Proto vám představíme 5 prvků, které lze vidět především ve wellness centrech a lázeňských střediscích, bez problému si je ale můžete zařadit i do svého interiéru. Tyto na první pohled zdánlivé drobnosti promění i vaši koupelnu v oázu klidu.

V maličkostech je síla

Koupelna by měla být především plně funkční. Kromě kvalitních spotřebičů a stylového nábytku je také vhodné popřemýšlet nad doplňky, které koupelně dodají šmrnc a pohodovou atmosféru.

Zatočte s ručníky

Součástí každé koupelny jsou ručníky, čím kvalitnější, tím pochopitelně lepší. Vliv na celkový dojem z koupelny má i jejich skladování. Co je takhle místo fádního skladování a schovávání do poliček hezky srolovat a vystavit, jako byste byli v luxusním hotelovém pokoji?

  • Save

Dokonale srolované froté ručníky? Vítejte v soukromých lázních.
Zdroj: www.interiorish.com

Lesk zrcadel

V každé stylové koupelně by také nemělo chybět dobře osvětlené zrcadlo. Nejběžněji užívaná jsou nástěnná LED svítidla umístěná nad zrcadlem i ta s celkovým podsvícením. Velkým trendem je použití flexibilních LED pásků. Určitě přemýšlejte i nad situacemi, kdy se vás u zrcadla může sejít víc najednou, nemyslete jen na sebe.

  • Save

Do kvalitního a dobře osvětleného zrcadla se vyplatí investovat.

Zdroj: cdn.shopify.com

Kouzelnou atmosféru dodají svíčky

Nejen zrcadla, ale i správné osvětlení dodá koupelně jiskru. Co zkusit zavěsit na strop přepychový lustr, klidně i křišťálový? Pokud se vám nechce utrácet za tento finančně nákladnější doplněk, sázkou na úspěch jsou svíčky!

  • Save

Nejen svíčky okolo vany, ale i unikátní lustr dokáže pozvednout úroveň vaší koupelny.
Zdroj: images.designtrends.com

Zapojte všechny smysly

Lázně jsou vždy plné omamných vůní, a proto nepodceňujte tento prvek ani ve své koupelně. Ideální jsou vonné olejíčky, které lze kapat do vody či aromatické oleje s vůní levandule, růže, vanilky, meduňky i santalového dřeva. Olejíčky v elegantních baleních umístěte kamkoliv po celé koupelně. Navíc si je můžete namíchat sami v pohodlí domova.

Květiny živé i sušené

Květiny dodají každé místnosti život a navíc zlepšují náladu. Do koupelny se hodí například sušené květy růže. Pokud dáváte přednost živým květinám, doporučujeme kupříkladu aglaonemu, které nevadí polostín a pro koupelnu je tak ideální .

  • Save

Omamně vonící květiny a luxusní olejíčky, kdo by si nedopřál relaxaci v takové koupelně?
Zdroj: founterior.com

Dejte koupelně tvary

Své s koupelnou udělají i zvolené materiály a jejich konečné provedení. Pro stolky, odkládací pultíky nebo desku pod umyvadlo můžete zvolit tvrzený kámen TechniStone®, který díky svým vlastnostem odolává působení vlhka a vzniku bakterií. Celkový dojem pak dotvoří vhodně zvolené opracování hran.

  • Save

Zdroj: www.technistone.com

Podklady ke článku byly čerpány z těchto stránek: www.amara.com, www.interiorish.com, www.quora.com.