Domácí kanceláře, které zvýší vaši chuť k práci

OMÁCÍ KANCELÁŘE, KTERÉ ZVÝŠÍ VAŠI CHUŤ K PRÁCI
Domácí pracovny již dávno nejsou výjimkou, stále více lidí si totiž ve svém domě i v bytě vyčleňují místo, které je určené jen pro práci. Převážně obývací pokoj, ale i kuchyň a ložnice by měly být oázou klidu, odpočinku od každodenních starostí a povinností, proto je fajn si pro práci vyčlenit i sebemenší, ale jinou místnost. Prozradíme vám tipy pro zařízení dokonalé pracovny, do které se budete rádi vracet.

  • Save

Domácí pracovny jsou dobrým nápadem, obzvlášť pokud pracujete z domu často formou tzv. home-officů.
Zdroj: cdn.trendir.com

Ať už bude vaše domácí kancelář místem pro podnikání nebo prostě koutem pro placení účtů a organizování rozvrhu, zasloužíte si víc než kovový stůl umístěný v rohu obývacího pokoje.

Zařizování kanceláře si žádá pečlivé promyšlení

Kde se bude kancelář nacházet? Pracujete raději v ruchu dění, nebo by měla být pracovna zastrčena v klidném prostředí? To, i prostorové možnosti vašeho bytu či domu je třeba důkladně promyslet. Poté přichází na řadu výběr a nákup vybavení. Před investováním do nábytku zvažte své pracovní postupy, využijete velký stůl? A co poličky, kolik budete potřebovat úložného prostoru?
V neposlední řadě rozhodně nepodceňujte nákup kvalitní židle či křesla a nebojte se připlatit si, vaše záda to ocení. Dnes už je v nabídce nespočet ergonomických sedadel, stačí si jen vybrat. Pokud jste podnikatel a pracujete z domu, nebo vás často navštěvují klienti, zvolte vhodné sezení i pro ně. Potom stačí zajistit dostatečné osvětlení, minimálně lampičku na stůl, kterou umístěte na opačnou stranu ruky, než kterou píšete. Základem by mělo ale být denní světlo.

  • Save

Při zařizování pracovny přemýšlejte i nad řešením úložného prostoru.
Zdroj: cdn.freshome.com

Teď už je na řadě jen design

Vzhled kanceláře by měl, pokud možno, korespondovat s designem zbytku domova, ale není to bezprostřední podmínkou, koneckonců záleží jen na vašem vkusu. Pak už začíná ta příjemnější povinnost, vytvořit si z této místnosti útulné místo, kde se budete cítit dobře. Nakoupit můžete závěsy i originální doplňky, jako jsou trendové bločky a držáky na tužky, „in“ je dnes i vyvěsit na stěny zarámované motivační citáty, za které nemusíte utrácet stovky korun.

  • Save

Kancelář vymalujte barvou, která podporuje mysl a soustředění, ideální jsou prvky jasně oranžové i limetkově zelené, introverti mohou dát přednost uklidňující světle modré, ale i klasickým neutrálním barvám.
Zdroj: atken.me

Podklady ke článku poskytly následující stránky: freshome.com, www.hgtv.com, www.housebeautiful.com.