Domácí čisticí prostředky

DOMÁCÍ ČISTICÍ PROSTŘEDKY

Čas vánočního úklidu se nezadržitelně blíží. Pokud máte malé batole, tak určitě oceníte přírodní prostředek na podlahu před tím chemickým. Domácí účinné prostředky si můžete vyrobit samy a z přísad, které najdete u sebe doma. Pomůžete tak životnímu prostředí, ale také svojí peněžence. Navíc tak můžete šetřit i kvalitu materiálů a prodloužit jim životnost.

Univerzální ekologický čisticí prostředek (včetně materiálu TechniStone®)

Přírodní a levná varianta čistidla, která se stane vaším pomocníkem při každodenním úklidu. Ocet má dezinfekční účinky, odstraňuje plísně i zápach a lekne se ho špína, mastota i usazeniny. Budete potřebovat 100 ml octa, 300 ml vody, 15 – 20 kapek tea tree oleje a pár kapek esenciálního oleje. Všechny ingredience dobře promíchejte a nalejte do lahve s rozprašovačem. Pro příjemnou vůni přidejte několik kapek esenciálního oleje (my jsme směs provoněli pomerančovým aroma).

  • Save

Zdroj: Technistone

Bio čisticí prostředek na prkénka

Potřebujete z kuchyňských prkének odstranit nečistoty i zápach? Máme pro vás skvělou radu – přizvěte k úklidu citrón. Má slabé bělící účinky a snadno odstraní zápach i skvrny. Na kuchyňské prkénko nasypejte sůl a vydrhněte polovinou citrónu. Opláchněte a máte hotovo.

  • Save

Zdroj: WestWing.cz

DIY čistič na keramické, nerezové povrchy

Pokud chcete v ekologickém trendu čistění pokračovat i u své vany, umyvadla, dřezu či trouby, zavolejte si na pomoc jedlou sodu. Smíchejte ji s malým množstvím octa tak, aby vznikla hustá pasta, naneste na houbičku a vyčistěte. Směs sody a octa se skvěle osvědčila také při čistění odpadů. Jak na to? Vysypejte přibližně ½ hrníčku jedlé sody do odpadu a zalijte ½ hrníčkem octa. Nechejte 20 – 30 minut působit a poté spláchněte vroucí vodou.

  • Save

Zdroj: Technistone