Co by nemělo chybět v pokoji pro miminko?

CO BY NEMĚLO CHYBĚT V POKOJI PRO MIMINKO?
Vyhlížíte v okně čápa nebo vránu? Čekáte příchod miminka? Tak potom před sebou máte na první pohled náročný úkol: zařizování pokoje pro potomka. Není se čeho obávat, minimálně prvních pár měsíců budete mít miminko stejně stále u sebe, na přípravu pokoje je tedy dostatek času. Navíc vám poradíme, co by v takovém pokoji nemělo chybět.

Jaký máte rozpočet?

V první řadě myslete na to, že spíš než o design, jde v dětském pokoji především o kvalitní vybavení. Věřte, že miminko opravdu nezajímá, jestli k sobě barevně ladí záclony s povlečením, to spíš bude zajímat maminky. Na vašem rozpočtu závisí také výběr krytiny. Pokud je ta dosavadní v dobrém stavu, není třeba ji měnit. Rozhodně ale nedoporučujeme kvůli údržbě po celém pokoji rozložit koberec. I výmalba zdí záleží zcela na vašem vkusu, ale vzhledem k úklidu zvolte raději obklad nebo omyvatelné tapety. Snažte se si vybavení prostoru co nejméně zkomplikovat, počítejte s budoucími úpravami, které bezesporu přijdou.

  • Save

Pokud na zeď namalujete například pohádkové motivy, počítejte s tím, že je za pár let budete muset na přání vašeho dítěte předělat. Praktickým řešením jsou tapety, nejlépe ty omyvatelné.
Zdroj: awllpaper.com

Postýlka musí být bezpečná

Nezbytnou součástí pokoje by měla být dětská postýlka, která musí být především kvalitní a bezpečná. O koupi se nejlépe poraďte s odborníkem. V prvních měsících dítěte můžete namísto postýlky zakoupit kolébku. Ačkoliv se jedná o investici navíc, spousta rodičů nedá na kolébku dopustit. Postýlku umístěte nejlépe kolmo k oknu, aby na dítě nesvítilo přímé denní slunce.

  • Save

Postýlka bude s miminkem růst. Její neopominutelnou součástí je kvalitní matrace.
Zdroj: www.grup-pumsa.cat

Úložné prostory v hlavní roli

Jako další přichází na řadu přebalovací pult, ten může stát jako samostatný kus nábytku nebo ve formě podložky na skříni. V druhém případě se ujistěte, že je podložka k podkladu pevně připevněná. Do čeho se vyplatí investovat, je velké množství úložného prostoru. Čím bude vaše dítě větší, tím více prostoru bude potřeba. Dáte sem veškeré oblečení, hračky i hygienické potřeby.

  • Save

Vedle postýlky můžete na podlahu položit podložku na hraní.
Zdroj: www.imobiliare.ro

Článek byl zpracován na základě následujících textů: www.wikihow.com, hobby.denikplus.cz, www.crateandbarrel.com.