Cihly v interiéru? Jejich popularita vzrůstá!

CIHLY V INTERIÉRU? JEJICH POPULARITA VZRŮSTÁ!
Jak efektně a poměrně jednoduše změnit interiér k nepoznání? Co takhle za pomocí cihel? Pálené cihly se objevovaly v domech od nepaměti a v posledních letech se opět vrací do interiérového designu. Cihlový obklad se skvěle hodí do ložnice, kuchyně, ale i do obývacího pokoje za krb či obývací stěnu. Jak dodat industriální či rustikální nádech i vašemu bydlení?

  • Save

Nudí vás prázdné zdi? Zkuste cihly, místnosti dodají originální „neupravený“ look.
Zdroj: www.stavbasezarukou.cz

Jak na to?

Existuje několik způsobů, jak vytvořit cihlovou stěnu. První, ten pracnější z nich, je pokládka cihlového zdiva před dosavadní zeď, provedení ale nejprve určitě konzultujte s odborníkem, novou stěnu je nutné „svázat“ s původní. Dnes se na příčky a obvodové zdi používají většinou modernější materiály než pálené cihly. Druhou možností, máte-li to štěstí a bydlíte v klasickém cihlovém domě, je oškrábání dosavadní omítky. Tyto cihly je možné poté naimpregnovat do téměř jakékoliv barvy.
Modernějším řešením jsou cihlové obklady, které lze na trhu sehnat ve všech možných barevných provedeních – od klasických cihlově hnědých a oranžových přes šedou po elegantní bílou. Někdy se jim také říká lícové pásky, jež je možné lepit rovnou na omítku. Cena se pohybuje od 350 Kč do 800 Kč za m2. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob, vždy je vhodné si připlatit a najmout na práci odborníka.

  • Save

Cihly nepatří pouze na fasády domů, ale i do interiéru.
Zdroj: static.4nets.sk

Efektu docílíte i s tapetou

Nízkorozpočtovou a méně náročnou variantou jsou tapety. Dnes již se prodávají i tzv. 3D tapety, jež dokonale napodobují cihly, ale i kámen. Motivy vypadají velmi realisticky, a na rozdíl od opravdových cihel je povrch tapet snadnější na údržbu.

  • Save

Imitace bílých cihel můžete lehce dosáhnout pomocí 3 D tapety.
Zdroj: www.stapety.cz

Prvek moderního bydlení

Cihly se skvěle hodí do industriálního či rustikálního stylů interiéru, které v poslední době nabývají na popularitě. Pokud se rozhodnete pro nedbalý industriální styl, stačí cihly doplnit dřevěnými a ocelovými prvky a samozřejmě jemnými barvami jako je hnědá, šedá či krémová.

  • Save

Industriální styl si vybírají pro bydlení především mladé páry.
Zdroj: www.bydlimekvalitne.cz

Podklady byly čerpány z těchto stránek: www.houzz.com, www.bydlo.cz, www.homedit.com, www.obkladyrepa.cz.