Venkovský styl jako doména velkoměsta

Venkovský styl lze vykouzlit takřka všude. Ať bydlíte v paneláku nebo moderní novostavbě, kus venkovského klidu si můžete odnést i do svého domova. Pro jeho neokoukaný vzhled, jehož kouzlo vychází z barevné a materiálové jednoduchosti, si jej oblíbili i architekti. Pojďme si ukázat na příkladu projektu rodinného domu, jak lze tzv. moderní farmhouse styl vytvořit i u vás doma, a to moderně, funkčně a nápaditě.

Venkovský styl je praktický. Nabízí sofistikovaná řešení, obklopuje nás věcmi, které jsou hodnotné a originální svým původem. Modernímu farmhouse stylu navíc dominují hladké linie, matné doplňky a neutrální barevná schémata, která mají jednotící efekt. Je méně rustikální a používá moderní designové prvky, jako jsou nerezové spotřebiče, kamenné desky a industriálně laděné osvětlení.

Základem interiéru je maximální využití dřeva. V tomto případě dominují dva odstíny dubové dýhy, světlá a tmavá, hravě doplněné prvky mentolové barvy. Interiér rezonuje mnoha dalšími zajímavými detaily jako je celoplechová skříň v předsíni a litá betonová podlaha, která lehkému venkovskému stylu dodá trochu industriální vážnosti. V netradiční otevřené kuchyni vyniká pracovní deska z materiálu TechniStone®.

 

Fullhouse architecture je skupina mladých lidí z Bratislavy, řadících se mezi nadšence nových stylů a materiálů. Svými profesionálními návrhy mohou konkurovat světovým ateliérům. Mají za sebou řadu privátních i komerčních realizací. Mezi jejich kompletní služby patří i projekční řešení staveb. „Naše návrhy sú preto nielen esteticky prispôsobené konkrétnym požiadavkám investora, ale musia byť aj praktické a ideálne nadčasové s trvalou pridanou hodnotou,“ říká spoluzakladatel ateliéru Michal Paulišin.