Balkon, který má šarm

BALKON, KTERÝ MÁ ŠARM
Sice je teprve únor, ale na první jarní paprsky se můžete těšit už teď. Pokud žijete v bytě s balkonem nebo je balkon součástí vašeho domu, oceníte tipy sepsané v tomto článku. Dodejte balkonu šmrnc!

Balkón místo zahrádky

Ve skutečnosti vám může i ten sebemenší balkón splnit sen o krásné venkovní zahradě s nesčetnými rostlinami a pohovkou, kde si můžete vychutnávat chvíle odpočinku a krásné počasí. Pomocí elegantní výzdoby přeměníte váš balkon na soukromí relaxační koutek.

  • Save

Balkony jsou obzvláště ceněny v bytových domech, kde mohou být jediným venkovním prostorem, ke kterému má nájemce přístup.
Zdroj: www.interiorish.com

Čím prostornější balkón, tím více nábytku

Pokud jde o nábytek, ten by měl být zvolen podle možností, které váš prostor nabízí. Na větší balkón se vejde pohovka, stůl, lehátka i houpací síť.

  • Save

Do venkovních prostor se nejvíce hodí nábytek vyrobený ze dřeva, proutí nebo bambusu. Využít lze i palety. Tip: Investici do nábytku se vyhnete koupí originálních polštářků, snadno tak vytvoříte příjemný prostor k posezení. Pokud ale nemáte balkón s přístřeškem, nezapomeňte vybavení chránit před deštěm!
Zdroj: cdn.designrulz.com

Nepodceňujte dekorace

Nábytek, dekorace i nepatrné doplňky jsou klíčovým prvkem při budování sofistikovaného balkonu. Dodejte do jeho interiéru spoustu barev a vytvořte iluzi opravdové zahrady tím, že pokryjete podlahu falešným trávovým kobercem. Efekt bude okamžitý.

Tip: Druhou možností je dopřát (nejen malému) balkonu kvalitní pěknou dlažbu. Bude vystavena slunci, dešti i mrazu, volte proto odolný materiál s odpovídající hodnotou protiskluznosti.

  • Save

S kobercem imitující trávník budete mít uklidňující svěží zeleň stále na dosah! Zdroj: www.easigrass.com

Základem jsou květiny

Květináče nemusí být pouze na podlaze. Lze je zavěsit či vystavit na přidělané police, ale i parapet. Další možností, jak dodat do prostoru balkónu zeleň, jsou například popínavé rostliny, u nichž je ale vhodné obrátit se na odborníky – zahradníky či květináře, kteří vám pomohou s výběrem vhodné rostliny.

  • Save

Balkonovými rostlinami nejsou pouze muškáty či petúnie. Pro jednu sezonu jsou ideální tradiční letničky, dlouholetou ozdobu naopak poskytne jasmín, nejrychleji se rozroste lichořeřišnice. A pokud chcete mít na balkóně i něco k zakousnutí, vysaďte převislé jahody.

Zdroj: www.interiorish.com

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.interiorish.com, www.designrulz.com, www.apartmenttherapy.com, abecedazahrady.dama.cz.