Autentická jídelna v rustikálním stylu

JÍDELNY JSOU MÍSTEM, KDE OBĚDVÁME, VEČEŘÍME, HOSTÍME NAŠE NÁVŠTĚVY, CELKOVĚ TU RÁDI A ČASTO TRÁVÍME ČAS.
Proto je nezbytné zde vytvořit příjemné a útulné prostředí, které podpoří sváteční náladu a zpříjemní každodenní stolování. Pokud chcete ustoupit od standardu a rozhodnout se pro něco jedinečného, ​​zvažte jídelnu v rustikálním stylu. Rustikální styl, jinak nazývaný venkovský, je postaven na lásce k přírodním materiálům podobně jako například eko styl. Podívejte se na prvky jídelny, které vám pomohou vytvořit autentický a uvolněný interiérový design.

  • Save

Venkovský styl vdechne interiéru tradiční a nadčasovou krásu.
Zdroj: www.interiorish.com

Prvky rustikálního stylu

Rustikální styl zahrnuje směs prvků, kde je dominantní hrubý dřevěný nábytek, zatímco ženskost vyjadřuje vzorovaná textilie. Ve skutečnosti je dřevo hlavní součástí jídelny v rustikálním stylu, objevuje se ve všem, od nábytku přes podlahy, lustry až po stropní trámy.
Nábytek v jídelně v rustikálním stylu by měl být vyroben z přírodního dřeva v přírodních barvách jako je béžová nebo krémová. Stejné barvy by měly být použity pro stěny. Na rozdíl od jiných stylů jsou vítány různé nedostatky a nerovnováha. Vedle dřevěného nábytku je přijatelná přítomnost mědi, kamene, železa i terakotového nábytku.

  • Save

Při tvoření perfektní jídelny v rustikálním stylu je povoleno použití různých textur. Ideální je například čalouněný nábytek s květinovým potiskem, využít lze i originální tapety v podobných vzorech.

Zdroj: www.interiorish.com

V případě, že máte omezený rozpočet, popřemýšlejte o vylepšení starého nábytku uloženého ve vašem suterénu: jednoduše zajistěte, aby vypadal přirozeně (při poničení ho lze přetřít i na bílo) a přidejte prvky typické pro rustikální styl. Zakryjte skříňku krajkovým bílým ubrusem, na který položte vázu se sušenými květinami. Vyhrajte si také s dekoracemi, na vstupní dveře do jídelny vyvěste splétaný věnec z čerstvě natrhaných bylin nebo květin.

Rustikální styl vítá ručně vyráběné (tzv. DIY, do it yourself) dekorace od starého nábytku až po drobné dekorativní prvky.

Zdroj: www.interiorish.com

  • Save

V rustikálním stylu nemusíte zařídit pouze jídelnu, inspirovat se tímto stylem můžete i v obývacím pokoji či ložnici.

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.living.cz, www.interiorish.com, www.stylainterier.cz.