6 interiérových trendů, které budete chtít oživit

6 INTERIÉROVÝCH TRENDŮ, KTERÉ BUDETE CHTÍT OŽIVIT
Stejně, jako se vrací do módy styl oblečení z let minulých, tak lze obdobně oživit historické trendy, které udávaly tvář interiérů. Které z nich byste nejraději viděli i u vás doma, kdybyste se vrátili ve svých myšlenkách zpět v čase? Inspirujte se tipy, které dodají vašemu domovu nepopsatelnou atmosféru, klasickou krásu, ale i praktičnost.

1. Kuchyň na dvě části

  • Save

Otevřené místnosti nám už dnes přijdou běžné a bereme je jako samozřejmost soudobých interiérových řešení. A i když tyto prostorné a vzdušné kuchyně milujeme, stále část z nás ve skrytu duše doufá, že se vrátí k osvědčenému rozdělení, kdy byla pracovní část kuchyně oddělena od té, kde se společně, a především v klidu stravovalo. Zdroj: hgtvhome.sndimg.com

2. Přirozené světlo je žádoucí

  • Save

Francouzská okna i dveře jsou geniálním architektonickým prvkem, který celý byt prosvětlí a nabídne unikátní scenérie v každém ročním období. Nejvhodnějším místem pro jejich užití bude domácí kancelář nebo prostorná jídelna, skvěle vyniknou i v zimní zahradě. V letních měsících denní světlo z větší části nahradí umělé osvětlení a vám dodá pořádnou dávku energie. Podobně „in“ začínají být opět i vitráže! Zdroj: www.chatar-chalupar.cz

3. Ať se vám nezatočí hlava

  • Save

Ačkoliv jsou točitá schodiště dnes už spíš výjimkou a objevují se maximálně v mezonetových bytech, dříve se prakticky jiný typ uspořádání schodů ani „nenosil“. Spirálová schodiště jsou nejen prostorově úsporná, ale dokážou i změnit ráz místnosti a stát se dominantou vašeho domu.

Zdroj: hgtvhome.sndimg.com

4. Teplo domova

  • Save

Před vynálezem vnitřních vytápěcích systémů byly krby a ohniště jediným zdrojem tepla, proto se běžně vyskytovaly v kuchyních, poblíž koupelen i v obývacím pokoji. Dnes jsou krby a krbová kamna spíš moderním doplňkem a topí se v nich pouze svátečně. Není to škoda?

Zdroj: hgtvhome.sndimg.com

5. V detailech je síla

  • Save

Stěnové výklenky (tzv. niky) jsou okouzlující, nevšední a ideální pro vystavení květin, knih nebo keramiky. Využijte každého koutu, který najdete v útrobách stavebních konstrukcí. Uzavřením niky lze navíc získat praktický úložný prostor.
Zdroj: decoratio.com

6. A co děti?

  • Save

Otázku, zda pro své děti zvolit jeden společný nebo dva oddělené pokoje, řeší během života nejeden rodič v závislosti na možnostech, které mu jeho bydlení nabízí. Do určitého věku je společný pokoj výhodou, pro starší děti může být překážkou, kterou vám ale šikovný architekt nebo designér pomůže vyřešit. Co si o tom myslíte vy?
Zdroj: www.thisoldhouse.com

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.thisoldhouse.com, www.hgtv.com.