4 tipy, jak na černobílou koupelnu

BAREVNÁ KOMBINACE ČERNÉ A BÍLÉ BARVY JE NESTÁRNOUCÍ, A POKUD SE PRO NI ROZHODNETE, URČITĚ NEŠLÁPNETE VEDLE.
Tuto tradiční dvojici lze aplikovat v podstatě v jakékoli místnosti, nejvíce se však objevuje v kuchyních a koupelnách. Černobílá koupelna může být elegantní, luxusní, kontrastní, ale i extravagantní nebo jemně tónovaná, konečný efekt si máte možnost navrhnout sami.

  • Save

Černobílá koupelna nikdy nevyjde z módy, obklopte se její elegancí a luxusem.

Zdroj: www.living.cz

1. Použijte originální vzory a motivy

Vzory mohou ve vaší černobílé koupelně navodit působivou atmosféru. Vedle klasické mozaiky se nabízí i extravagantní řešení, které se v interiéru koupelen tak často neobjevují, například diamantový vzor, damašek, či chevron, který je jedním z nadčasových geometrických motivů. Vezměte v úvahu, že vzory menších měřítek jsou vhodnější pro zdobení malých koupelen a naopak. Do malých koupelen se také skvěle hodí svislé pruhy, které prostor opticky prodlouží.

  • Save

Honosný vzhled dodají černobílé koupelně i originální motivy a vzory (na fotografii obklad s motivem damašku). Zdroj: www.interiorish.com

2. Všemocný mramor

Pokud se bojíte sáhnout po čistě černé, zvažte například materiál vzhledem blízký mramoru ve světlých odstínech s černými prvky. Navštivte webové stránky společnosti Technistone, a.s, která je předním výrobcem tvrzeného kamene. Podívejte se na kolekci Noble, která našla inspiraci právě v mramoru, nebo na nejnovější materiály Brilliant Arabesco a Brilliant Galaxy vhodné i pro dlažbu. Materiály TechniStone® harmonicky doplňují design interiéru a jsou lehce kombinovatelné s dalšími interiérovými prvky. Produkt navíc odpovídá požadavkům na zvýšenou odolnost, nízkou nasákavost povrchu a barevnou stejnorodost.

  • Save

Materiál TechniStone® podtrhne krásu každé koupelny, stačí si vybrat mezi nespočtem barevných provedení. Zdroj: www.technistone.cz

3. Černá vana či umyvadlo pro odvážné

Vany jsou obvykle nabízeny v bílé barvě, ti odvážnější mohou vybrat také elegantní vanu, umyvadlo či dokonce sprchové stěny v černé barvě.

Umyvadlo či vana v černé barvě? Netradiční a originální. Zdroj: www.interiorish.com

4. Kovové prvky

Vsazením stříbrným kovových prvků do černobílého designu doladíte moderní a svěží vzhled koupelny. Pokud v interiérech preferujete zlatou, zkuste použít i zlaté prvky, ty nejlépe vyniknou v celočerných a elegantních koupelnách.

  • Save

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.interiorish.com, www.housebeautiful.com, www.living.cz.