3 tipy na DIY vánoční dekorace

3 TIPY NA DIY VÁNOČNÍ DEKORACE

Vánoce už jsou za dveřmi, a tak bychom měli začít přemýšlet o designových dekoracích, které dodají domovu toho pravého ducha Vánoc. Ve článku se zaměříme na tzv. DIY (do it yourself) dekorace, jež lze vyrobit během několika desítek minut v pohodlí domova.

Vánoční atmosféra začíná u dveří

Pokud nejste zastáncem mnoha designových kousků a raději volíte minimalismus, neměl by i tak u vás doma chybět jeden neodmyslitelný vánoční prvek, a to věnec na vchodových dveřích. A ačkoliv nabízí obchodní řetězce nejrůznější druhy a varianty, není nad ten, který si vytvoříte doma dle vašeho vkusu a především stylu, který je vám blízký. Základem je zakoupení slaměného nebo polystyrenového korpusu, který se bude dále zdobit. Klasickou variantou je poté navinout na věnec jehličí – například borovice a další čerstvé zeleně, kterou můžete nasbírat při odpolední nedělní procházce. Nezapomeňte ho upevnit jemným drátkem či tavicí pistolí.

  • Save

Takový věnec lze doplnit květinami či šiškami, listím, ale i usušeným skořicovým nebo vanilkovým luskem.
Zdroj: thereadingwench.com

Další efektní možností je nazdobit proutěný korpus (nejlépe bílé či šedivé barvy) vánočními kouličkami, určeným na vánoční stromeček. Korpus nemusí být v tomto případě nazdobený celý, stačí nalepit pár kousků v barvě, kterou preferujete. Letos jsou „in“ doplňky v barvě duhy.

  • Save

Pokud se vám zamlouvají honosné americké vánoční věnce, stačí zakoupit obyčejný drát a za háčky provlékat kouličky různých velikostí. Pořadí záleží na vás, ideální je ale střídat dokola větší kouličky s menšími.
Zdroj: www.kropyok.com

Světýlka na okně už nejsou v módě

Další DIY dekorací je zároveň trend letošních Vánoc. Stačí zakoupit skleněnou hranatou vázu, láhev nebo skleněnou kouli různého průměru. Do ní poté naskládejte velikonoční kouličky, proutí a světýlka. Fantazii se meze nekladou.

  • Save

Světýlka z minulých Vánoc, skleněná nádoba a máte moderní vánoční dekoraci!
Zdroj: christmas.snydle.com

Oprašte sáně a lyže

Máte na půdě staré lyže nebo sáně, které už nepoužíváte, ale nemáte srdce je vyhodit? Klidně je natřete na bílo a udělejte si z nich vánoční dekoraci, která se rázem stane ikonou interiéru. Sáňky můžete položit kamkoliv v interiéru, ale i před vchodové dveře.

  • Save

Než začnete utrácet velké sumy za vánoční dekorace, popřemýšlejte, zda se u vás doma nenajdou poklady, které by šly zrenovovat.
Zdroj: www.homedecoranddesign.com

Informace byly získány z těchto webových stránek: www.goodhousekeeping.com, yaoota.com.